Czytających: 5300

REGION: Górnik awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski

Środa, 18 lipca 2012, 20:22
Aktualizacja: 20:23
Dziś piłkarze wałbrzyskiego Górnika rozegrali mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski. Rywalem biało–niebieskich była ekipa LZS–u Stary Śleszów. Wałbrzyszanie wygrali 3–0.

Nasi pojechali na mecz w mocno okrojonym składzie, bowiem część zawodników jest kontuzjowanych, a kilku innych przebywa w hiszpańskiej Cordobie na mistrzostwach akademickich.

Od pierwszych minut nasi osiągnęli dość znaczną przewagę, ale ekipa ze Starego Śleszowa przez pół godziny dzielnie i skutecznie broniła dostępu do własnej bramki. Dopiero w 31. minucie Adrian Moszyk znalazł sposób na przechytrzenie defensywy miejscowych i zrobiło się 1-0 dla wałbrzyszan. Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ już zmianie, choć nasz zespół miał okazje ku temu, by wynik podwyższyć.

Początek drugiej połowy był bardziej wyrównany. Ambitnie grający goście chcieli za wszelką cenę zdobyć wyrównujące gola, ale defensywa Górnika spisywała się bez zarzuty. Wreszcie w ostatnich minutach Górnicy udowodnili swoją wyższość i zdobyli dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Orłowski, a w końcowych fragmentach meczu gola zdobył Moszyk.

LZS Stary Śleszów – Górnik Wałbrzych 0-3 (0-1)

Górnik: Jaroszewski - Orzech, Wepa, Radziemski, Zawadzki - Matuszak, Fojna, Chajewski, Polak - Moszyk, Orłowski.