Zalogowanych: 5

Wałbrzych: Górnik poza Pucharem

Czwartek, 28 września 2023, 8:59
Aktualizacja: 9:04
Piłkarze wałbrzyskiego Górnika przegrali u siebie z Granitem Roztoka 1–3 i odpadli z dalszej fazy Pucharu Polski.

Mecz ułożył się po myśli wałbrzyszan, bowiem już w 9. minucie po golu Laskowskiego podopieczni Adriana Mrowca wyszli na prowadzenie. Radość Górników trwała kwadrans, bowiem po tym czasie goście z Roztoki doprowadzili do wyrównania. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy Granit przeprowadził kolejną skuteczną akcję i do szatni schodził prowadząc 1-2. Druga część długimi fragmentami toczyła się w środkowej strefie boiska, ale decydujący cios przyjezdni zadali w 74. minucie, kiedy zdobyli trzeciego gola. w końcówce piłkarzom obu zespołów puściły nieco nerwy i arbiter usunął z boiska piłkarza Górnika i Roztoki. Górnik miał jeszcze swoją szansę na zniwelowanie prowadzenia, ale Sobiesierski nie wykorzystał rzutu karnego, a jego uderzenie obiło jedynie obramowanie bramki gości. Mimo starań wałbrzyszan Roztoka dowiozła prowadzenie do końcowego gwizdka i zapewniła sobie awans do kolejnej rundy.

Górnik Wałbrzych - Granit Roztoka 1-3

Skład: Kubiak, Ziiatdinov, Migacz, Korba, Sobiesierski, Wyszyński, Andrade, Nurijew, Rosicki, Pichurski, Laskowski oraz Pytlak, Koniec, Kobylański, Tłuścik, Domek, Krynicki, Zioła.