Czytających: 5362

Wałbrzych: Górnik rozgromił Polonię

Niedziela, 26 lutego 2012, 9:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 lutego 2012, 7:19
W kolejnym meczu sparingowym piłkarze Górnika nie pozostawili złudzeń ekipie Polonii Świdnica i pokonali rywala aż 9–2.

Od początku meczu uwidoczniła się przewaga wałbrzyszan, którzy szybko zdobyli dwa gole. Później mecz nieco się wyrównał, a goście po składnej akcji zdobyli kontaktowego gola. W kolejnych minutach wałbrzyszanie podkręcili tempo i dwukrotnie pokonali bramkarza gości. Gra Górnika mogła się podobać kibicom, bowiem nasi grali szybko, z pomysłem, z pierwszej piłki. Polonia na tle Górnika prezentowała się znacznie gorzej. Gracze ze Świdnicy popełniali koszmarne błędy w defensywie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal stroną dominującą byli biało-niebiescy, którzy z łatwością zdobywali kolejne gole. Aktywni byli napastnicy, a pomocnicy zdominowali środkową strefę boiska. W tym meczu skutecznością błysnął Roman Maciejak, autor 3 goli. Dwa trafienia dorzucił Marcin Orłowski, a po jednym Adrian Moszyk, Jan Rytko, Daniel Zinke i Jan Bartos.

Górnik Wałbrzych – Polonia Świdnica 9-2 (4-1)

Górnik: Jaroszewski – Bartos, Wojtarowicz, Zawadzki, Sawicki – Wepa, Morawski, Rytko, Linke - Orłowski, Maciejak oraz Radziemski, D. Michalak, Łaski, Chajewski, Moszyk.