Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4584
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Andrzejówka: Gotowi do biegu. Start w niedzielę

Środa, 20 stycznia 2010, 9:26
Aktualizacja: 14:59
Autor: szela
REGION, Andrzejówka: Gotowi do biegu. Start w niedzielę
Fot. szela
Organizatorzy wałbrzyskiego Biegu Gwarków nie posiadają się z radości. Śniegu na trasach wokół Andrzejówki jest tyle, że już od dwóch tygodni trzeba go ugniatać i ubijać. A sztandarowa impreza dla amatorów nart biegówek może być rozegrana w zaplanowanym wcześniej terminie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z aury – przyznaje Tomasz Durajczyk z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu.
Po trasach jeżdżą ratraki i skutery śnieżne, szlaki są przetarte i przygotowane do zawodów.
- Zachęcam wszystkich do treningów. Już wiele osób z tego korzysta, wszyscy podkreślają wyjątkowo sprzyjające w tym roku warunki do przeprowadzenia biegu – podkreśla organizator.

Na zawodników czeka wielka rozmaitość dystansów, każdy powinien znaleźć coś dla siebie – od maluchów, po seniorów, od amatorów po wytrawnych biegaczy. Najmłodsi pobiegną na dystansie 500 m, nieco starsi spróbują sił na 1 kilometrze. Potem już dla odważniejszych i bardziej wprawnych przygotowano trasy dłuższe – 5 i 10 km. Bieg główny to już poważna sprawa i trzeba się wykazać niezłą kondycją – trasa liczy 20 km.

Zapisy do udziału w zawodach będą przyjmowane jeszcze w dniu biegu, ale organizatorzy doradzają, aby zgłaszać się wcześniej. Można to zrobić przez internet na stronie www.bieggwarkow.hb.pl. Kwestionariusz zgłoszeniowy można pobrać także w siedzibie OSiR-u i tam również można wnieść opłatę startową. W sobotę zapisy będą przyjmowane od 12 do 15.30 w Andrzejówce, a potem od 16 do 20 w portierni OSiR-u. Ostatnia szansa w niedzielę – zgłoszenia będą przyjmowane od 7.15 do 10.15 przed schroniskiem Andrzejówka.

- Bieg Gwarków cieszył się zawsze ogromnym powodzeniem. Bywały lata, że startowało nawet dwa tysiące zawodników. Teraz jest ich nieco mniej, ale zwykle ponad pięciuset. W ubiegłym roku, w jubileuszowym, trzydziestym Biegu Gwarków, wystartowało 546 osób – wspomina Tomasz Durajczyk.
Bieg ma również swoich weteranów – kilku biegaczy, którzy uczestniczyli we wszystkich, bez wyjątku, zawodach. Jednym z nich jest znany wałbrzyski sportowiec, także maratończyk, Józef Żuk.
- Pan Józef będzie biegał także w tyk roku, już jest zapisany – dodaje Durajczyk.

Wielu wałbrzyszan z niecierpliwością czeka na tę imprezę, także dzieci i młodzież szkolna. Potwierdza to Rafał Palacz, którego dwuletnia córeczka wiele lat temu była najmłodszą uczestniczką Biegu Gwarków.
- Kontynuujemy ten zwyczaj, w tym roku także moja córka oraz syn pobiegną na gwarkach. To jest wspaniała, rodzinna impreza, godna polecenia – podkreśla Rafał Palacz.

Start do Biegu Gwarków 2010 w niedzielę o godzinie 11.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group