Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1387
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gra Miejska z okazji Dnia Niepodległości

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 12 listopada 2012, 6:26
Aktualizacja: 12:27
Autor: Michalina
Fot. Michalina
Obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miały także swój bardziej rozrywkowy aspekt. W Śródmieściu odbyła się Gra Miejska pod hasłem „Przedpola niepodległości” organizowana przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Była to rywalizacja kilku drużyn, przenosząca uczestników do roku 1918 i każąca im wcielić się w rolę powojennych łączników.

Zawodnicy, czyli jedenaście kilkuosobowych drużyn, wyruszyli spod Biblioteki pod Atlantami, tam czekało na nich pierwsze zadanie, dostali też kartę uczestnictwa oraz wskazówki, gdzie szukać kolejnej stacji z zadaniem do wykonania. Uczestnicy walczyli nie tylko ze sobą, ale również z czasem. Musieli pomóc francuskiemu łącznikowi przekazać informację o zakończonej wojnie. Nie było to jednak łatwe, bo łącznik początkowo był ranny, później wiadomość zagubił.

Każda drużyna musiała wykonać około pięciu zadań w czasie nie dłuższym niż 45 minut, a o zwycięstwie decydował właśnie czas przebytej misji. Uczestnicy musieli szukać informacji między innymi na ulicy Gdańskiej, Aptekarskiej, w podziemiach biblioteki, pod prokuraturą, aż wreszcie niedaleko ratusza, gdzie zapisywany był czas, a uczestnicy wracali do miejsca startu.

Była to dobra zabawa zarówno dla młodszych zawodników, jak i ich pełnoletnich opiekunów. Mimo drobnego zamieszania związanego z kopertami ze wskazówkami, wszyscy byli zadowoleni i ciekawi, jak poszło innym drużynom.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group