Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3838
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gra terenowa i nie tylko

Poniedziałek, 15 marca 2021, 11:38
Aktualizacja: 14:19
Autor: red
Wałbrzych: Gra terenowa i nie tylko
Fot. organizatorzy
Za nami Tydzień Kobiet w Starej Kopalni, kolejna edycja Nocnego Zwiedzania oraz pierwsza w tym roku Rodzinna Niedziela. W tym tygodniu wałbrzyska instytucja zaprasza na wiosenną grę terenową oraz oprowadzanie kuratorskie po wystawie Jana Lebensteina.

Miniony tydzień w Starej Kopalni był wypełniony wydarzeniami – w ramach Dni Kobiet odbyły się spotkania, prezentacje online i oprowadzanie po wystawach. W weekend można było wybrać się na Nocne Zwiedzania z górniczymi pracami oraz na edukacyjne zwiedzania w ramach Rodzinnej Niedzieli, które cieszyło się dużym zainteresowaniem i frekwencją zarówno w młodszej, jak i starszej grupie.

W nadchodzący weekend Stara Kopalnia zaprasza na specjalną grę terenową na terenie obiektu w ramach Pierwszego Dnia Wiosny. Zabawa polega na odnalezieniu liter ukrytych w kilku miejscach kopalni, które po ułożeniu stworzą górnicze hasło. Po zebraniu wszystkich liter i odgadnięciu hasła na uczestników czeka słodka nagroda w Kawiarni Sztygarówka. Gra terenowa jest świetną zabawą dla całej rodziny oraz aktywnym sposobem na poznanie ciekawostek związanych ze Starą Kopalnią i górnictwem. Udział jest bezpłatny, gra będzie dostępna do pobrania na stronie obiektu lub w wersji papierowej w Kawiarni Sztygarówka. Podczas wydarzenia obowiązuje zachowanie zasad bezpieczeństwa – dystans społeczny oraz maseczki. W zabawie można wziąć udział w dniach 20-21 marca w godzinach 10.00-15.00.

21 marca instytucja organizuje oprowadzanie kuratorskie po wystawie Jana Lebensteina w Galerii Sztuki Współczesnej. Jest to ostatnia okazja, aby zobaczyć ekspozycję składającą się z kilkudziesięciu prac artysty, m.in. obrazów olejnych, rysunków i innych form graficznych. Całość ma na celu zaprezentowanie twórczości artysty, jako jednej z najważniejszych figur, w polskiej sztuce, drugiej połowy XX w. Wystawa została zorganizowana przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, w Starej Kopalni w Wałbrzychu, we współpracy z Agencją Zegart. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązuje wcześniejsza awizacja mailowa na adres galeria@starakopalnia.pl. Oprowadzanie będzie podzielone na grupy i odbędzie się kolejno
o godzinach: 16.00, 17.00, 18.00. O godzinie 16.00 dodatkowo odbędzie się oprowadzanie w języku angielskim. Uczestników wydarzenia obowiązuje noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu społecznego.

Również w kolejny weekend nie zabraknie atrakcji w Starej Kopalni. 27 marca ponownie odbędzie się Bajtel w Kopalni czyli propozycja dla najmłodszych. Tym razem mali uczestnicy będą poznawać techniki związane z fotografią poprzez oprowadzanie po wystawie. Szczegóły i bilety wkrótce na www.starakopalnia.pl.

Tego samego dnia Stara Kopalnia zaprasza na Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi. Taka forma cieszy się ogromnym zainteresowaniem i podczas każdej edycji bilety są wyprzedane. Podczas wydarzenia uczestnicy mają okazję sprawdzić się w roli górników – otrzymują specjalny sprzęt oraz mają do wykonania kilka zadań w podziemiach. Zwiedzanie rozpoczyna się o godzinie 20.00 i trwa ok. 2 godzin. Wydarzenie skierowane jest do osób powyżej 10-go roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona, szczegóły i bilety znajdują się na stronie obiektu.

28 marca odbędzie się kolejna Rodzinna Niedziela – specjalna forma zwiedzania dla rodziców i dzieci. Każde spotkanie obejmuje inny temat z zakresu górnictwa i pracy na kopalni, nawiązuje do ciekawostek widzianych oczami dziecka na naszej trasie zwiedzania. Aby turystom nie było nudno, zwiedzanie wybranych przestrzeni kopalni jest połączone ze specjalnymi zadaniami do rozwiązania w czasie trwania wycieczki. Zwiedzanie podzielone jest na dwie grupy wiekowe:
Godz. 10:30 – dla rodziców z dziećmi w wieku 5-7 lat
Godz. 12:30 – dla rodziców z dziećmi w wieku 8-10 lat

Szczegóły i bilety dostępne na stronie internetowej Starej Kopalni.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group