Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 3194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Granty V edycji Funduszu Toyoty przyznane

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 3 lutego 2015, 7:30
Aktualizacja: 14:25
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyła się ceremonia ogłoszenia wyników i przyznania grantów dla laureatów V edycji konkursu Funduszu Toyoty "Dobre pomysły zmieniają nasz świat". Kwota przeznaczona na dofinansowanie wyniosła 45 000 złotych.

W uroczystości udział wziął między innymi Dariusz Mikołajczak - Wiceprezes fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Grzegorz Kruszyński - Wiceprezes Zarządu Fundacji Edukacji Europejskiej. Zwycięzcy V edycji konkursu grantowego Toyoty otrzymali z rąk Organizatorów projektu symboliczne czeki a przedstawiciele organizacji biorących udział w konkursie opowiadali o swoich projektach.

-Dzisiaj ogłaszamy wyniki kolejnej, piątej edycji programu Funduszu Toyoty "Dobre pomysły zmieniają nasz świat". Są to cztery projekty. W tym roku zdecydowaliśmy się na zwiększenie grantów na poszczególne projekty. Dwa z nich dotyczą placów zabaw, jest też pomysł na ogród wspinaczkowy w okolicach Jeziora Bystrzyckiego, a więc projekty są różnorodne. Wychodzimy poza Wałbrzych i poza standardowe wykorzystanie podwórek i placów zabaw. Zmiany, które wprowadzamy sprawią, że projekty będą coraz ciekawsze, docierające do coraz szerszej grupy mieszkańców nie tylko Wałbrzycha, ale także okolic - powiedział Grzegorz Górski z TMMP

Wśród laureatów V edycji konkursu grantowego Toyoty znaleźli się: Wałbrzyski Klub Górski i Jaskiniowy, który otrzymał dotację w wysokości 8 200 złotych na projekt „Ogród wspinaczkowy Jezioro Bystrzyckie” zakładający adaptację skały nad Jeziorem Bystrzyckim niedaleko Zagórza Śląskiego do potrzeb wspinaczkowych i utworzenie 10 dróg wspinaczkowych, Stowarzyszenie Bez Barier z dotacją w wysokości 14 000 złotych na projekt „Ścieżka sprawnościowa MAŁPI GAJ” - zagospodarowanie terenów zielonych przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, służące promowaniu aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, w tym osób z niepełnosprawnością, Wałbrzyskie Towarzystwo Oświatowe z dotacją w wysokości 10 220 złotych na projekt "Bullodrom - aktywnie i międzypokoleniowo", realizowany przy Zespole Szkół Społecznych w Wałbrzychu i Specjalistyczny Szpital im. A. Sokołowskiego Oddział Dzienny Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży w Wałbrzychu z dotacją w wysokości 12 560 złotych na projekt „Przystań dla dzieci – plac zabaw jako miejsce spotkań”, zakładający stworzenie przestrzeni do aktywnego spędzania czasu i aktywizację dzieci i młodzieży poprzez zabawę.

Wizualizacje i szczegóły dotyczące projektów dofinansowanych w V edycji konkursu grantowego Toyoty znajdują się na stronie Fundacji Edukacji Europejskiej. Projekt „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” realizowany jest w ramach partnerstwa Toyota Motor Manufacturning Poland, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu i Fundacji Edukacji Europejskiej. Finansowany jest ze środków Toyota Motor Manufacturing Poland. W obecnej edycji priorytetem jest ekologia i promocja zdrowego trybu życia. Składane projekty muszą zakładać trwałą zmianę w otoczeniu i służyć jak największemu gronu beneficjentów. Muszą też być realizowane przy zaangażowaniu społeczności lokalnej i przy współudziale pracowników Toyoty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group