Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gromadziła śmieci na terenie swojej posesji

Środa, 31 grudnia 2014, 6:30
Aktualizacja: 9:27
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Gromadziła śmieci na terenie swojej posesji
Fot. www.strazmiejska.walbrzych.pl
Podczas kontroli przestrzegania obowiązku segregacji odpadów, funkcjonariusze Straży Miejskiej sprawdzają ogólny stan porządków na terenie kontrolowanych posesji. Bardzo niekorzystnie wypadła kontrola dla jednej z właścicielek domku jednorodzinnego położonego przy ulicy Krzywoustego. Oprócz tego, że kobieta w ogóle nie posiadała pojemnika do zbierania odpadów, to na terenie swojej posesji gromadziła rożne śmieci.

Już przy wejściu, za furtką widać było stare lodówki, pralki, dywany, tapicerowane meble i całą masę odpadów komunalnych. Taki stan rzeczy nie tylko jest sprzeczny z obowiązującymi przepisami Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ale przede wszystkim, wzbudzał oburzenie sąsiadów. - Nikt nie chce mieszkać przy wysypisku śmieci- mówili oburzeni mieszkańcy Gaju.

Po interwencji dzielnicowego Straży Miejskiej właścicielka domku nie tylko złożyła w Biurze Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu tzw. deklarację śmieciową, obligując się do przestrzeganie obowiązku segregacji odpadów na terenie swojej nieruchomości, ale także, co najważniejsze, oczyściła podwórko ze śmieci.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group