• Czwartek, 27 czerwca 2019
  • Godz. 1:58
  • Imieniny: Cyryla, Marii, Maryli, Władysława
  • Czytających: 3392
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Grupa Poszukiwawczo–Ratownicza Ochotnicza Straż Pożarna w Wałbrzychu otrzyma wsparcie miasta

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 10 stycznia 2019, 10:55
Aktualizacja: 12:18
Autor: PAW
Fot. Grupa Poszukiwawczo–Ratownicza OSP Wałbrzych
Grupa Poszukiwawczo–Ratownicza Ochotnicza Straż Pożarna w Wałbrzychu to jednostka, która działa na terenie naszego miasta od niedawna, ale która już zdążyła zaskarbić sobie sympatię mieszkańców Wałbrzycha.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Ochotnicza Straż Pożarna w Wałbrzychu jest złożona z pasjonatów, dla których ratowanie ludzkiego życia jest wartością nadrzędną. Zawodowi strażacy, ratownicy GOPR-u, ratownicy medyczni, fachowcy w dziedzinie szkolenia psów zjednoczyli siły, bu utworzyć w naszym mieście taką właśnie jednostkę. Wałbrzych i cały region to tereny górskie, specyficzne, o czym niestety ratownicy wielokrotnie mieli okazję się przekonać. Ta grupa współpracuje oczywiście z jednostkami państwowymi, stanowi ich uzupełnienie, specjalizuje się w poszukiwaniach. Do tego służą m.in. wyszkolone psy, które znakomicie poruszają się w gruzowiskach. Psy posiadają odpowiednie certyfikaty, a kolejne czworonogi przechodzą już szkolenia, które w niedalekiej przyszłości pozwolą im również ratować ludzkie życie.

O tym, że taka jednostka jest na naszym terenie potrzebna przekonuje prezydent Roman Szełemej.
- Przedstawiciele PSP są pozytywnie nastawieni do współpracy z grupą ochotniczą. Ja również uważam, że w naszym terenie, często z pozostałościami pogórniczymi, taka jednostka ma rację bytu i dlatego postanowiliśmy wesprzeć utworzenie tej grupy poszukiwawczej i zarezerwowaliśmy w budżecie miasta na ten cel ponad 50 tys. zł - mówi prezydent. - Wystarczy to zapewne na najpilniejsze potrzeby jednostki, na jej funkcjonowanie i w przyszłości nadal będziemy chcieli wspierać tę inicjatywę. To są pasjonaci, którzy chcą działać na rzecz lokalnej społeczności i takie inicjatywy należy wspierać.

Twoja reakcja na artykuł?

18
78%
Cieszy
1
4%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 10-01-2019 13:07
Super, będzie miał kto teraz MoBruk gasić! W końcu jednostki OSP z innych gmin nie będą musiały gasić wałbrzyskich śmieci! :)
~bez sensu 10-01-2019 13:36
Szkoda pieniędzy, policja nie ma samochodów, straż zawodowa - auta im się sypią, zarobki w ratuszu słabiutkie a wywala się pieniądze na grupę tzw. pasjonatów z zerową skutecznością
~Tiadro 10-01-2019 20:37
Świetni ludzie i... cudne dziewczyny! :)
~!! 11-01-2019 9:13
Nikt nie jest potrzebny do puki coś się nie stanie.Dobrze ze są ludzie którzy chcą coś robić i działać bezinteresownie. Brawo !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group