Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5489
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Grzegorz Kasdepke w „Bibliotece Ludzi z Pasją”

Niedziela, 7 lipca 2024, 6:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 lipca 2024, 10:18
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Grzegorz Kasdepke w „Bibliotece Ludzi z Pasją”
Fot. organizatorzy
Czarnoborska biblioteka otrzymała dofinansowanie w ramach programu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność" na realizację projektu „Biblioteka Ludzi z Pasją”. Jak zapowiada Katarzyna Bernaś – dyrektorka B_CK w zawiązku z realizacją projektu na fanów czytelnictwa czeka prawdziwa moc atrakcji.

W programie warsztaty reportażu ze znanymi dziennikarzami, warsztaty malarskie, fotograficzne, biblioterapeutyczne, szkolenia dla sektora kultury i spotkania autorskie, m in. z Przemkiem Kossakowskim, Moniką Bisek-Grąz, Ewą Nowak, czy Grzegorzem Kasdepke, który z najmłodszymi czytelnikami spotka się w czarnoborskiej bibliotece już 9 lipca. Grzegorz Kasdepke – jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz, laureat zaszczytnego tytułu - Kawalera Orderu Uśmiechu.

Grzegorz Kasdepke debiutował w 1995 r. książką „Miasteczko Misiów”. Autor wielu bajek i opowiadań dla dzieci publikowanych w "Świerszczyku", "Ciuchci" i "Komiksowie", scenarzysta programów dla dzieci ("Ciuchcia", "Budzik", "Podwieczorek u Mini i Maxa") oraz seriali telewizyjnych. Do najpopularniejszych jego książek należą "Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko", seria o Detektywie Pozytywce, czy "Horror. Skąd się biorą dzieci?". Jego opowiadania publikowane były w "Świerszczyku", "Ciuchci", "Komiksowie" i w "Wesołych literkach". Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Kacperiadę (2002 r.), dwukrotnie Nagrody Edukacja XXI za: Co to znaczy (2003 r.) i Bon czy ton (2005 r.). W 2019 roku Kapituła Orderu Uśmiechu dołączyła go do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu. Na spotkanie z pisarzem zapraszamy już 9 lipca o godz. 11:00 do B+CK (Czarny Bór, ul. Sportowa 43).

Zadanie „Biblioteka Ludzi z Pasją” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
50%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group