Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3592
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gwiazdy na finał Fanaberii

Piątek, 27 listopada 2009, 7:57
Aktualizacja: 8:00
Autor: Szela
Wałbrzych: Gwiazdy na finał Fanaberii
Renata Dancewicz, Zbigniew Stryj
Fot. Szela
Mocny akcent zakończył tegoroczne Fanaberie w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Teatr Capitol z Wrocławia pokazał spektakl Tymona Tymańskiego “Mdłość Mniezłość Miłość”, a zaraz potem na Dużej Scenie pojawiły się gwiazdy – Renata Dancewicz i Zbigniew Stryj – oboje znani między innymi z telenoweli “Na Wspólnej”.

Tymon Tymański, to król absurdu, a teatr Capitol zyskał sobie świetną renomę, głównie dzięki znakomitym artystom. Próbkę ich działalności można było obejrzeć podczas spektaklu “Mdłość Mniezłość Miłość”, w wykonaniu Cezarego Studniaka i Małgorzaty Fijałkowskiej-Studniak. W roli ryby wystąpił Łukasz Wójcik. W przedstawieniu niesamowity popis aktorskiego talentu daje Cezary Studniak, co chwilę przeistaczający się w inną, do tego niezwykle charakterystyczną postać. Studniak jest nie tylko świetnym aktorem, do tego umie też śpiewać. Tanecznie i wokalnie jest uzdolniona Małgorzata Fijałkowska-Studniak.

Renata Dancewicz i Zbigniew Stryj wcielili się w parę ludzi, początkowo nieznajomych, odwiedzających jedną kawiarnię, ale jednocześnie byli też parą kelnerów, obsługujących gości. To bohaterowie sztuki Bogusława Schaeffera “Tutam”. Popis finezyjnego aktorstwa, ciekawa, wielowarstwowa fabuła, solidna reżyseria Macieja Prusa. Taki teatralny oddech, bez tragedii na scenie i przymusu zbawiania świata.

Podczas trwających ponad tydzień Fanaberii prowadzony był plebiscyt widzów na najlepszą – zdaniem widowni – sztukę. Zwyciężyła “Samotność pól bawełnianych” Teatru im. Stefana Żeromskiego z Kielc. Spośród głosujących wylosowano zdobywczynię karnetu do teatru na cały przyszły rok. Szczęśliwy los wskazał na Alicję Śliwę.

Fanaberie, tradycyjnie, cieszyły się wielkim zainteresowaniem wałbrzyszan i mieszkańców okolicznych miejscowości. Statystyki pokazują, że podczas tegorocznego przeglądu, przez Teatr Dramatyczny przewinęło się co najmniej 1500 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group