Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3723
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Historia psów, o których zapomnieli właściciele

Środa, 14 września 2016, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Historia psów, o których zapomnieli właściciele
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Dyżurny Straży Miejskiej w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie dotyczące małego psa przywiązanego do znaku drogowego przy ulicy Piasta w Wałbrzychu.

Na miejscu strażnicy znaleźli przerażonego yorka, który głodny i spragniony oczekiwał na swego właściciela. Na miejscu nie udało się ustalić żadnych faktów dotyczących okoliczności pozostawienia zwierzęcia. Psem zaopiekowała się pracownica straży miejskiej. Oczekiwano, iż właściciel psa będzie go poszukiwał w schronisku, czy straży miejskiej. Dopiero obserwacja portali społecznościowych dała pozytywny wynik. Okazało się, że mieszkanka Białego Kamienia chcąc odebrać swoje dziecko z obiektu sportowego przy ulicy Ratuszowej udała się tam ze swoim pieskiem. Przed wejściem na stadion przywiązała psa do słupka znaku drogowego. Do domu wróciła z synem, ale już bez psa. Uroczy york został odebrany przez kobietę dopiero w dniu następnym.

Niestety, nie wszystkie takie historie kończą się happy endem. Strażnicy otrzymali kolejne podobne zgłoszenie. Tym razem informacja dotyczyła psa przywiązanego do drzewa w lesie w rejonie ulicy Kosynierów. Przybyły na miejsce patrol straży potwierdził zgłoszenie. Na krótkim łańcuchu do drzewa przywiązano małego pieska skazując go na powolną śmierć w męczarniach. Na szyję założono mu pętlę, która przy każdym ruchu zaciskała się dusząc psa. Zwierzę trafiło do schroniska, natomiast strażnicy poszukują jego właściciela, aby stanął przed obliczem wymiaru sprawiedliwości. Wszelkie informacje dotyczące tego zdarzenia można zgłaszać całodobowo pod numer alarmowy Straży Miejskiej w Wałbrzychu – 986.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group