Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1521
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

History Channel w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Wtorek, 19 grudnia 2017, 14:36
Aktualizacja: 14:39
Autor: red
Fot. K.Rojewski/UM Głuszyca
Amerykańska stacja History Channel od 8 do 12 grudnia na terenie Gminy Głuszyca realizowała zdjęcia do swojej nowej produkcji.

Ambasadorem History Channel w Polsce jest znana dziennikarka i autorka wielu książek o tematyce poszukiwań skarbów oraz historii i legend dolnośląskich zamków - Joanna Lamparska, która także przybyła do Głuszycy. Odwiedziła nas również grupa gości z wrocławskiego „Studia W”.

Powstający w Głuszycy film opowiadał będzie o tajemnicach Riese i Niemiec z czasów II wojny światowej, a nakręcone zdjęcia przy okazji ukażą walory głuszyckiej ziemi. W prace nad projektem zaangażowanie były osoby z naszej Gminy - Prezes Podziemnego Miasta Osówka Zdzisław Łazanowski, który udostępnił podziemia Osówki i dzięki temu może uda się zgłębić zagadkę uskoku oraz Grzegorz Borensztajn, który na potrzeby filmu dokonał prac badawczych na „siłowni” oraz uzupełnił opis nieznanych wyrobisk przy ul. Piastowskiej w Głuszycy.

Prowadzący program - Mike Scott i Luke Mahoney - byli zaskoczeni pięknem głuszyckich krajobrazów i gościnnością mieszkańców, bo - jak sami zaznaczyli - wszędzie spotykała ich szczera sympatia, a ekipę można było spotkać w wielu miejscach Głuszycy – np. wieczorem na stawach.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group