Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 8244
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Honorowy obywatel

Piątek, 24 lutego 2023, 8:35
Aktualizacja: 9:19
Autor: red
REGION, Mieroszów: Honorowy obywatel
Fot. Natalia Grzeszuk
Andreas Friedrichs podczas SESJI RADY MIEJSKIEJ MIEROSZOWA otrzymał Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Mieroszów.

Friedrichs jest Burmistrzem Friedlandu w Dolnej Saksonii, miasta odległego o kilkaset kilometrów, ale Mieroszów jest mu bliski od wielu lat.

- Wiem, że nie tylko ja, ale także moi poprzednicy i mieszkańcy bardzo doceniają przyjaźń i sentyment Andreasa Friedrichs do naszego miasta i regionu, szczególnie że ma to nie tylko wymiar osobisty, w ramach przyjacielskich spotkań, ale również niesie to ze sobą bardzo wymierną pomoc dla Gminy Mieroszów - przypomniał Burmistrz Andrzej Lipiński. - Można tu choćby wspomnieć przekazany dla nas przez Friedland w 2016 roku samochód dostawczy, który nadal służy, czy strażacki wóz bojowy przekazany w 2020 roku za symboliczne jedno euro. Pamiętamy także zeszłoroczne zaangażowanie pana burmistrza w pomoc dla uchodźców z Ukrainy, kiedy zorganizował wyjazd i przyjechał do nas z pomocą po rozpoczęciu wojny przez Rosję.

Dzisiejsze relacje między Mieroszowem i Friedlandem z Dolnej Saksonii mają swoje korzenie we współpracy w ramach tzw. Miast Friedlandzkich, co zostało zapoczątkowane przez ówczesnego Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Laszkiewicza już w maju 1996 roku podczas wizyty we Friedlandzie (Land Mackleburg-Vorpommern). W sierpniu 1996 roku podczas spotkania w Korfantowie Mieroszów zadeklarował swoją współpracę i dołączył do grupy miast, które nazywają się lub w swojej historii nosiły nazwę Friedland. Andreas Friedrichs w tę współpracę był włączony od samego początku, początkowo jako Radny Rady Miejskiej Gminy Friedland, a od 2001 roku jako burmistrz.

Trzeba wspomnieć też o ogromnym wkładzie Aleksandra Friedrichsa w popularyzację Mieroszowa i pięknego przyrodniczo regionu wśród mieszkańców Dolnej Saksonii, a nadanie mu tytułu Honorowego Obywatela Mieroszowa z jednej strony jest oficjalnym wyrazem uznania i szacunku dla postawy, będącej przykładem wzajemnej przyjaźni, współpracy, partnerstwa i wsparcia jako działań oddolnych na rzecz budowy silnej Europy.

- Wyrażam swoje wielkie uznanie dla Andreasa Friedrichsa i w imieniu Gminy Mieroszów bardzo dziękuję za wszelkie działania na rzecz naszego Friedlandu (obecnie Mieroszowa). Cieszę się, i jestem zaszczycony, że mogliśmy Cię Drogi Przyjacielu wpisać na karty naszej historii jako Honorowego Obywatela, aby w ten sposób uhonorować wsparcie i przyjaźń, jakich doświadczamy - kończy burmistrz Lipiński.

Twoja reakcja na artykuł?

5
31%
Cieszy
5
31%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
4
25%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group