Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3762
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Hotspot w centrum Piaskowej Góry

Czwartek, 22 lipca 2010, 17:28
Aktualizacja: Piątek, 23 lipca 2010, 7:18
Autor: Sven
Wałbrzych: Hotspot w centrum Piaskowej Góry
Prezydent Piotr Kruczkowski prezentuje możliwość korzystania z bezprzewodowego internetu
Fot. Sławomir Pawlik
Okolica skrzyżowania ulic Broniewskiego, Głównej i Kusocińskiego od dzisiaj znajduje się w zasięgu bezprzewodowego internetu. Wystarczy laptop lub nowszy model telefonu komórkowego i 2 megabity na sekundę mamy do dyspozycji.

Jest to drugi po Rynku hotspot w naszym mieście. Jak powiedział kierownik biura informatyki Urzędu Miasta, Piotr Muller, jest on otwarty, co ma swoje zalety i wady. Zaletą jest fakt, że nikt i nic nie ogranicza przesyłanych danych. Wadą zaś jest to, że trzeba pamiętać o szyfrowaniu danych, które mogą być przechwycone przez osoby niepowołane.

Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 2,5 tysiąca złotych. Tyle kosztowały niezbędne urządzenia zakupione z budżetu miasta. Wszelkie prace wykonali pracownicy biura informatyki w ramach swoich codziennych obowiązków.

W przyszłości ma powstać kolejny hotspot, prawdopodobnie na Podzamczu. Na razie jednak nie znaleziono odpowiedniej lokalizacji.
– Staramy się, aby bezpłatny i bezprzewodowy internet udostępniać w miejscach publicznych, w których przebywa dużo ludzi. Nie chcemy wchodzić w drogę firmom, żyjącym z dostarczania dostępu do sieci – wyjaśnił prezydent Kruczkowski.

Z bezpłatnego dostępu do internetu mogą także skorzystać goście wałbrzyskich hoteli i kilku pubów, w PWSZ oraz na parterze ratusza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group