Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 2095
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Hufiec Pracy 1–30 w Wałbrzychu z wizytą w Ratuszu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 31 marca 2012, 7:36
Aktualizacja: 7:37
Autor: red
Fot. użyczone
Uczestnicy Hufca Pracy 1–30 wraz z wychowawcami w ramach projektu promującego środowisko i region „Tu żyjemy” pod naszym hasłem „Wałbrzych moje miasto – mój dom” wybrali się z wizytą do Urzędu Miasta Wałbrzycha.

W Ratuszu przywitał ich Andrzej Starosta, pracownik instytucji, wraz z radną miasta Danielą Sprytulą. Najpierw zaprowadzono ich na salę obrad Rady Miejskiej, do miejsca, gdzie podejmowane są kluczowe decyzje dla mieszkańców miasta. Tam Andrzej Starosta przybliżył historię i genezę miejsca, które zwiedzali. Opowiadał młodzieży, jak wygląda struktura działania placówki. Uczestnicy dowiedzieli się, że każdy obywatel ma prawo uczestniczyć w obradach Rady Miejskiej. W Wałbrzychu istnieje Rada Młodzieży Miasta Wałbrzycha, do której należą uczniowie, którzy w jakiś sposób chcą wpływać na to, co się dzieje w Wałbrzychu: organizację koncertów, festynów, akcje społeczne, budowę placów zabaw. Uczestnicy zadawali wiele pytań, na które uzyskiwali klarowne odpowiedzi.

Prezydent Roman Szełemej opowiedział młodzieży, czym tak naprawdę jest sprawowanie funkcji zarówno dyrektora jak i szefa Urzędu Miejskiego, z jakimi problemami na co dzień się spotyka, jakie są jego obowiązki i zadania. Podczas spotkania młodzież zadawała pytania, na które prezydent udzielał odpowiedzi. Po spotkaniu młodzież przeszła do sali prezydenckiej, która przeznaczona jest do zebrań władz wałbrzyskich oraz gości.

Po wizycie w Ratuszu uczestnicy spotkania udali się ulicami miasta w różne zakątki, aby zwiedzić miasto, ujrzeć piękno Wałbrzycha, poznać cenne zabytki kultury masowej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group