Czytających: 4342

Wałbrzych: I liga siatkówki: Dobry prognostyk na resztę sezonu

Niedziela, 1 października 2017, 9:51
Siatkarze MKS–u Aqua Zdrój Wałbrzych pokonali po zaciętym spotkaniu AGH Kraków 3–2.

W pierwszym secie wałbrzyszanie zaczęli mecz od dość prostych błędów i wykorzystali to przeciwnicy, którzy wyszli na prowadzenie 0-2, a po chwili 4-8. Aqua Zdrój Wałbrzych jednak szybko się odbudował i doprowadził do stanu 17-14 dla wałbrzyszan. Kolejne minuty to gra punkt za punkt. Przy stanie 24-21 dla miejscowych wydawało się, że pierwszy set jest rozstrzygnięty. Nic bardziej mylnego. Kraków doprowadził do stanu po 24. Później było po 27, a końcówkę lepiej rozegrali goście, którzy wygrali do 28.

Początek drugiej partii to słaba postawa miejscowych i wyraźnie prowadzenie gości 1-5. Później wałbrzyszanie zaczęli grać lepiej i gonili systematycznie wynik (11-13). Kiedy Aqua Zdrój doszedł przeciwnika i na tablicy pojawił się remis po 17, wydawało się, że seta można wygrać. Jednak znów kilka prostych błędów zniweczyło trud i ostatecznie AGH wygrało do 20.

Trzeci set w początkowych fragmentach był bardzo wyrównany, a najczęściej wynik oscylował wokół remisu. Na drugą przerwę techniczną gospodarze schodzili przy prowadzeniu 16-14. Później nastąpił okres dobrej gry miejscowych i zrobiło się 22-17, ale po chwili prowadziliśmy już zaledwie 23-21. Na szczęście tym razem w końcówce nie popełniliśmy znaczących błędów i seta wygraliśmy do 23.

Czwarta partia rozpoczęła się od serii remisów i tak było do stanu po 7. Później niewielką przewagę wypracowali nasi (10-8). Decydującym momentem tego seta była środkowa jego część, kiedy Aqua Zdrój zdołał po kilku ładnych akcjach i dobrej grze obronnej odskoczyć na 20-16. Goście starali się jeszcze odwrócić losy tej partii, ale bezskutecznie i stąd nasza wygrana do 20.

Tie-break w początkowej fazie był zacięty, ale w pewnym momencie nieco zrezygnowani siatkarze z Krakowa zaczęli popełniać szkolne błędy, co wykorzystali wałbrzyszanie i z wyniku 6-6, odjechali na 10-6. AGH jeszcze się przebudziło i zniwelowało przewagę do stanu 12-10 dla Wałbrzycha, ale to było wszystko, na co było stać przeciwnika i seta wygraliśmy do 10, a mecz 3-2.

MKS Aqua Zdrój Wałbrzych - AGH Kraków 3-2 (23-25, 20-25, 25-23, 25-20, 15-10)