Wałbrzych: I liga siatkówki: Wygrana po ciężkim boju

Sobota, 10 października 2015, 10:03
Aktualizacja: Niedziela, 11 października 2015, 9:43
Autor: red.
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych pokonali we własnej hali AZS Stal Nysa 3–2.

Pierwszy set w początkowych fragmentach miał wyrównany charakter, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Później wałbrzyszanie zdołali zbudować 5-punktową przewagę., ale w pewnym momencie przebudzili się siatkarze z Nysy i doprowadzili do stanu 21-19. Końcówka była bardzo nerwowa. Goście prowadzili 24-23, a ostatecznie zwyciężyli do 24.

W drugim secie znów trwała zażarta i wyrównana walka o każdy punkt. Victoria prowadziła 14-12, a w decydującym momencie seta podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka jeszcze bardziej przyspieszyli grę i odskoczyli na 22-16. Stal zerwała się jeszcze do walki i zniwelowała różnicę do 1 punktu (22-23), ale wałbrzyszanie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w tej partii i wygrali do 23.

Trzeci set tradycyjnie zaczął się od wymiany ciosów. Goście zdołali wypracować 2 punkty przewagi (11-9), a na drugą przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu 16-14. Miejscowi nie złożyli broni i mozolnie odrabiali straty i doprowadzili do remisu po 22. W decydujących momentach nasi zachowali więcej spokoju i wygrali do 23.

Początek czwartej partii to proste błędy siatkarzy z Wałbrzycha, co odbiło się na wyniku, bowiem Stal prowadziła 6-2. Victoria jednak szybko się otrząsnęła z tego letargu i wyrównała stan meczu na po 9. W kolejnych akcjach na parkiecie dominowali jednak przyjezdni i z minuty na minutę powiększali przewagę i budowali różnicę punktową (21-15). Nysa spokojnie dograła tę partię do końca i wygrała do 20.

Tie break dobrze zaczęła Victoria, która wyszła na prowadzenie 3-0. Wynik szybko się zmienił, bowiem po serii błędów to Stal prowadziła 4-3. Później kibice mieli do czynienia z huśtawką nastrojów, bo po kilku udanych akcjach wałbrzyszanie popełniali kilka błędów i wynik szybko się zmieniał. Ostatecznie Victoria wykazała większą dojrzałość w końcówce i wygrała do 13, a cały mecz 3-2

Victoria PWSZ Wałbrzych – AZS Stal Nysa 3-2 (24-26, 25-23, 25-23, 20-25, 15-13)