Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2186
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

I Miejskie Forum Zawodowe dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 13 lutego 2015, 7:19
Aktualizacja: Wtorek, 17 lutego 2015, 10:10
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Zespole Szkół nr 5 im. M. T. Hubera w Wałbrzychu odbyło się I Miejskie Forum Zawodowe dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych. Podczas Forum gimnazjaliści mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjno–zawodową ZS nr 5, oraz porozmawiać z zaproszonymi przedsiębiorcami i pracodawcami, którzy chętnie zatrudniają absolwentów tej szkoły.

Zespół Szkół nr 5 to profesjonalna kadra, nowoczesne pracownie, pomoc pedagogiczna, opieka lekarska, doradztwo zawodowe, profesjonalne zaplecze sportowe, interesująca oferta zajęć pozalekcyjnych, atrakcyjne miejsca praktyk, dodatkowe kursy i szkolenia, wycieczki zawodoznawcze, a przede wszystkim kierunki kształcenia, po których absolwenci nie powinni mieć żadnych problemów ze znalezieniem pracy: technik logistyk, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, monter mechatronik, ślusarz, blacharz samochodowy czy operator urządzeń przemysłu ceramicznego.

-Jest to szkoła, która jako jedna z pierwszych podejmuje takie właśnie wyzwanie w postaci szerokiej informacji o kierunkach kształcenia, możliwościach kształcenia, jakie w Zespole Szkół nr 5 istnieją. Mam nadzieję, że uczniowie którzy przybyli na to spotkanie dowiedzą się bardzo dużo o tych wszystkich sprawach dotyczących kształcenia, ale także możliwości powiązania tego kształcenia z przyszłą pracą - powiedział Wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk

Podczas Forum uczniowie ZS nr 5 opowiadali młodszym kolegom o swoich kierunkach kształcenia, zajęciach, przedmiotach, ćwiczeniach, praktykach i osiągnięciach. Następnie przedstawiciele przedsiębiorstw takich jak między innymi Faurecia, SEGEPO-REFA czy DAICEL prezentowali swoje zakłady i przekonywali gimnazjalistów, że warto wybrać tę właśnie szkołę, gdyż jej absolwenci są dobrze przygotowani do wykonywania zawodu, posiadają kwalifikacje i umiejętności poszukiwane na lokalnym rynku pracy i nie będą mieli problemów ze znalezieniem zatrudnienia, czego najlepszym dowodem jest fakt, że część z nich już pracuje w tych właśnie firmach. Oprócz informacji teoretycznych gimnazjaliści mogli też zwiedzić pracownie i zobaczyć jak w praktyce wygląda nauka w ZS nr 5.

I Miejskie Forum Zawodowe dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej. Forum ma stać się imprezą cykliczną, powtarzaną co roku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group