Jedlina-Zdrój: I Powiatowy Maraton Dębowy

Aktualizacja: 19:05
Autor: MDD
Zawodnicy zmagali się w trudnych warunkach atmosferycznych
Pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wałbrzyskiego odbył się w Jedlinie–Zdrój na Czarodziejskiej Górze V Maraton Noworoczny rozgrywany w ramach ,,I Powiatowego Maratonu Dębowego”.

Impreza niezwykła, gdyż może w niej wziąć udział każdy, kto choć odrobinę kocha biegi.

Celem imprezy jest popularyzacja biegu jako najprostszej formy ruchu oraz promocja regionu i Powiatu Wałbrzyskiego. Warto zaznaczyć, iż organizator imprezy, którym jest Stowarzyszenie Rekreacyjno–Sportowe Dęby Wałbrzych, zapowiada, że dzisiejsza impreza jest początkiem całego cyklu imprez biegowych w 2011 roku. Imprezy te będą się odbywać w dziewięciu gminach powiatu wałbrzyskiego. Ponadto biegi mają charakter otwarty. Jedynym warunkiem startu w zawodach jest ukończenie w 2011 roku 16 lat. Nie ma natomiast określonej górnej granicy wiekowej.

Wśród zawodników wzorem może być przykład Stanisława Raduckiego, który pomimo ukończonych 70 lat, z bardzo dobrym wynikiem pokonał całą trasę biegu.

Specyfiką całego rozgrywanego maratonu będzie pokonanie dystansu maratońskiego (42.195m) ,,na raty”, czyli rozłożonego na 9 biegów po jednym w każdej gminie naszego powiatu oraz biegu australijskiego, który zakończy rywalizację. Wielki finał odbędzie się w listopadzie 2011 roku. W każdym poszczególnym biegu nagradzana jest pierwsza trójka w kategorii kobiet i mężczyzn.

I Powiatowy Maraton Dębowy w kategorii kobiet wygrała Aleksandra Podgórska z Bielawy. Drugie miejsce zajęła Magda Kaczuga z Dębów Wałbrzych. Natomiast na trzecim miejscu była Iwona Kacprzyk z Jedliny-Zdroju.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Piotr Holly z Wałbrzych Masters Sport. Drugi był Bartek Baczewski z LKS Górnik Wałbrzych. Trzecie miejsce zajął Michał Gołębiewski z Bielawy.

Po zakończeniu biegu wszyscy spotkali się w ,,Czarodziejskiej Chacie”, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród oraz upominków dla wszystkich uczestników biegu.