• Środa, 29 stycznia 2020
  • Godz. 13:16
  • Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
  • Czytających: 4979
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

I Rajd Pojazdów Zabytkowych

Wiadomości: Szczawno Zdrój
Niedziela, 11 sierpnia 2013, 19:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 15:38
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Od piątku trwa I Wałbrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych po Ziemi Wałbrzyskiej. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Moto –Weteran Wałbrzych. Udział w tym 80 kilometrowym Rajdzie bierze prawie 70 załóg z Polski, Czech i Niemiec.

Jak wynika z regulaminu Rajdu celem imprezy jest zintegrowanie środowiska miłośników pojazdów zabytkowych, propagowanie walorów regionu poprzez turystykę z udziałem pojazdów zabytkowych oraz popularyzacja historii motoryzacji i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Organizatorzy przygotowali szeroką pulę nagród oraz wiele różnorodnych atrakcji dla uczestników Rajdu a dla wszystkich zainteresowanych w sobotę prezentacje pojazdów zabytkowych na wałbrzyskim rynku i w Szczawnie Zdroju przy ulicy Kościuszki. Najstarsze pojazdy biorące udział w imprezie to między innymi Ford T z 1911 roku, BMW Dixie z 1929 roku, Ford A z 1929 roku, Opel 1,2 L z 1935 roku.

W sobotę po odprawie zawodnicy wystartowali do I etapu Rajdu. Następnie na wałbrzyskim rynku odbył się Konkurs Elegancji. Podczas obrad Jury możliwe było zwiedzanie wałbrzyskiego muzeum. Po ogłoszeniu wyników Konkursu nastąpił start do II etapu. Konkurs Elegancji dobył się również w Szczawnie-Zdroju, gdzie połączono go ze zwiedzaniem Szczawna i degustacją wody mineralnej z czterech szczawieńskich źródeł. Po ogłoszeniu wyników nastąpił start pierwszej załogi do trzeciego etapu i powrót do bazy rajdu, mieszczącej się w „Gościńcu Korona” w Rzeczce koło Walimia. Natomiast w niedzielę zawodnicy wyruszyli z bazy do Zamku Książ, gdzie Organizator zapewnił uczestnikom Rajdu zwiedzanie. Do Jury konkursów elegancji zaproszeni zostali: Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Józef Piksa i Burmistrz Szczawna-Zdroju Tadeusz Wlaźlak.

Podczas Rajdu zawodnicy musieli przejechać wyznaczoną trasę zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego. Wykonywanie prób zręcznościowych oraz dodatkowych zadań przygotowanych przez Organizatora na trasie rajdu nie było obowiązkowe, natomiast nie zaliczenie wszystkich PKP-ów i niewykonanie zadań powodowało uzyskanie gorszego wyniku w Rajdzie.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 12-08-2013 22:21
fajne bryczki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group