Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2065
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

II Gala Sportu Motocyklowego

Wiadomości: Książ
Sobota, 16 lutego 2013, 9:00
Aktualizacja: 22:37
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
15 lutego w Sali Maksymiliana Zamku Książ odbyła się II Gala Sportu Motocyklowego, zorganizowana przez Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motosportu „Chełmiec”.

Patronat nad Galą objął Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemiej. W uroczystości udział wzięli między innymi: Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha, posłanki Izabela Mrzygłocka oraz Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, Jacek Bujański – członek Głównej Komisji Sportu Motocyklowego, Lucjan Koszek – Prezes Polskiego Związku Motorowego okręgu Wrocław, Ryszard Obst – Gestor Polskiej Strefy Zachodniej, Piotr Baron – trener Sparty Wrocław oraz zawodnicy, działacze, przedstawiciele sponsorów oraz wszyscy Ci, którym sporty motorowe są szczególnie bliskie. Galę prowadził Paweł Isański – prezes WSM „Chełmiec”.

Sporty motorowe od dawna cieszą się powodzeniem zarówno wśród młodszych jak i starszych, są coraz popularniejsze i potrafią być również bardzo widowiskowe. Bardzo często zdarza się, że osoby chcące uprawiać tę dyscyplinę sportu po prostu nie mają gdzie tego robić, stąd różne próby jazd po lasach czy innych nieodpowiednich do tego terenach. W Wałbrzychu ten problem został rozwiązany dzięki współpracy WSM „Chełmiec” z Urzędem Miasta. Na Sobięcinie, na terenach poprzemysłowych powstał specjalnie przygotowany tor dla wszystkich wielbicieli sportów motorowych. Tor ma obecnie 900 metrów długości, jednak planowane jest wydłużenie trasy o kolejne 800 metrów by mogły odbywać się na nim zawody na miarę Europy.

Jak powiedział w swoim wystąpieniu Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej – Są w naszym mieście tereny, które stanowią dla miasta obciążenie, jednak pomysł na sport motorowy na hałdzie i na stadionie to ciekawy sposób na rewitalizację miasta. Rzadko kiedy widzi się środowisko sportowe tak zdeterminowane żeby osiągnąć cel.

Prezydent przekazał również 4 tysiące złotych na ogrodzenie toru oraz uroczyście obiecał dalszą pomoc.

Wszyscy zgromadzeni goście zgodnie mówili jak szybko i dynamicznie rozwija się sport motorowy na terenie Wałbrzycha. Ukształtowanie terenu, miejsce gdzie budowany jest tor, jego trudność i specyfika sprawiają, że już niedługo może to być jeden z najlepszych torów w Polsce.

Wyciągnięcie off-roadu z lasu to jeden z głównych celów organizowania tego typów zawodów. Wałbrzych takie miejsce znalazł, są organizowane tory dla zawodników i już przynosi to efekty – powiedział jeden z zaproszonych gości.

Członkowie WSM „Chełmiec” zdobywają laury w różnych kategoriach wiekowych i odnoszą znaczące sukcesy. Wspomnieć należy o dziecięcej drużynie żużlowej „Rycerzyki” skupiającej dzieci od 5 do 9 roku życia, jeżdżące w klasie 50 ccm i osiągającej już spore sukcesy.

Jak mówił Prezes Paweł Isański- determinacja władz klubu, zaangażowanie zawodników, ich rodziców, pomoc działaczy nie wystarczy do osiągnięcia wymarzonego celu. Potrzebne są jeszcze pieniądze. Gala to również sposób na podziękowanie sponsorom, bez których nie udałoby się osiągnąć tak dużo. Okolicznościowe podziękowania wręczał przedstawicielom sponsorów prezydent Roman Szełemej wraz z prezesem Pawłem Isańskim.

Uroczystość uświetnił koncert gitarowo-skrzypcowy.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group