Czytających: 5493

Wałbrzych, Biały Kamień: II liga czeka. Górnik zwycięża na inaugurację

Niedziela, 9 sierpnia 2009, 10:08
Aktualizacja: 11:04
Od wygranej piłkarze Górnika Wałbrzych rozpoczęli przygodę z rozgrywkami III ligi dolnośląsko–lubuskiej. Zwycięstwo 3:0 nad Arką Nowa Sól to najmniejszy wymiar kary jaki spotkał ekipę gości.

Od pierwszych minut biało-niebiescy szturmowali bramkę przeciwnika. Gola na 1:0 już w 7 minucie strzałem lewą nogą zdobył Dominik Janik. Druga bramka padła kolejne 7 minut później. Rzut rożny doskonale wykonał Marcin Morawski dogrywając piłkę prosto na głowę Rafała Majki. Do końca pierwszej połowy przewagę na boisku mieli wciąż zawodnicy z Wałbrzycha, ale w tej części meczu bramka już nie padła. Druga połowa to nieporadne ataki Arki i groźne kontry gospodarzy. Gola na 3:0 dla biało-niebieskich zdobył w 77 minucie wprowadzony kilka chwil wcześniej na murawę Adrian Moszyk.

Górnik Wałbrzych - Arka Nowa Sól 3:0 (2:0)
Skład Górnika Jaroszewski, D.Michalak, Łaski, Majka, Przerywacz, M.Wojtarowicz, Morawski, Tobiasz (Piątek 80), G.Michalak (Starczukowski 88), Janik, Konarski (Moszyk 75)

Górnicy po udanym debiucie w III lidze zajmują obecnie 2 pozycję tuż za Chrobrym Głogów, który zwyciężył na wyjeździe 4:1 MKS Oława. Do zakończenia pierwszej kolejki rozgrywek zostały jednak dwa mecze, więc sytuacja w tabeli może się zmienić.