Czytających: 5392

Opole: II liga: Druga porażka siatkarskiej Victorii

Poniedziałek, 15 lutego 2010, 10:12
Aktualizacja: 10:29
Wałbrzyska Victoria nie zaliczy minionego weekendu do udanych. W drugim pojedynku fazy play out gracze trenowani przez Janusza Ignaczaka ulegli Politechnice Opolskiej 1:3. Tym samym Gajek i spółka przegrywają całą rywalizację 0:2.

Drugie spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla wałbrzyszan. Pierwszego seta nasi zawodnicy wygrali 25:20 i wydawało się, że w końcowym rozrachunku Victorii uda się doprowadzić do wyrównania.

Do połowy drugiej partii wciąż jeszcze prowadzili goście, ale końcówka tej części meczu należała już jednak do opolan. Dwa ostatnie sety to popisowa gra Politechniki, która wygrała kolejno 25:17 oraz 25:20, a cały mecz 3:1.

Podopieczni Janusza Ignaczaka przegrywają całą rywalizację 0:2 i ostatnią nadzieją na doprowadzenie do remisu będą dwa pojedynki (jeśli Victoria nie przegra trzeciego spotkania) w Wałbrzychu. Mecze z Politechniką Opolską czekają nas za dwa tygodnie.

Politechnika Opolska - Victoria Wałbrzych 3:1 (20:25, 25:21, 25:17, 25:20)
Politechnika: Nalepka, Jutkiewicz, Jeton, Jamrozowicz, Swodczyk, Dobrowolski, Szlendak (L) oraz Michalak, Kęsicki, Bernyś i Jankowski
Victoria: Gajek, Jurczyński, Zieliński, Olszewski, Zdrzałka, Król, Ostapiuk (L) oraz Tomiałowicz, Pacioch