Wałbrzych: II liga piłkarska: AZS PWSZ Wałbrzych – Gwiazda Ruda Śląska 7–1

Wtorek, 8 października 2013, 10:25
Aktualizacja: Środa, 9 października 2013, 11:47
Autor: red
W rozegranym meczu 5 kolejki II ligi śląskiej zespół AZS PWSZ Wałbrzych rozgromił drużynę Gwiazdy Ruda Śląska 7:1.

Mecz rozpoczął się od początku zmasowanymi atakami AZS-u. Już w 3. minucie dogodną sytuację miała Brzeska, ale jej strzał był zbyt lekki. W 10. minucie po dośrodkowaniu Pełechaty do siatki powinna trafić Wójcik, ale była faulowana w polu karnym, co uniemożliwiło jej zdobycie gola. Niestety, sędzina nie podyktowała karnego. W 13. minucie długi wykop bramkarki trafił do napastniczki Gwiazdy i ta pewnym lobem pokonała Pawlos. Jednak minutę później licznie zgromadzona widownia ucieszyła się golem po pięknym strzale po długim rogu Nikoli Pełechaty. W 26. minucie strzał Brzeskiej ląduje na poprzeczce. W 33. minucie Wójcik została wypuszczona w uliczkę przez Brzeską, ale jej strzał obroniła bramkarka i pomimo naszej znacznej przewagi do przerwy było 1:1.

W 47. minucie kontuzji doznała Roksana Zawisza i mecz został przerwany na kilka minut. Letarg po tej sytuacji przerwało wydarzenie z 56. minuty, kiedy to zawodniczka przyjezdnych posłała piłkę tuż obok słupka. W 59. minucie wychodzącą na dogodną pozycje Angelikę Rubin powaliła wślizgiem od tyłu w nogi obrończyni z Rudy Śląskiej, za co otrzymała czerwoną kartkę. Karę wymierzyła rozgrywająca fenomenalne zawody Brzeska, która strzałem z rzutu wolnego z 17 metrów nieomal nie rozerwała siatki w bramce gości. Minutę później było już 3:1, gdy rajd Angeliki Rubin i dobitka Nikoli Pełechaty zostały zablokowane przez obronę gości, ale potężne uderzenie z 7 metrów Brzeskiej znalazło drogę do bramki. W 65. minucie Angelika Rubin po asyście Wandolskiej znalazła się w sytuacji 1x1 z bramkarką i pewnym uderzeniem po długim rogu nie dała szans rywalce. W 69. minucie padł gol meczu, kiedy to Nikola Pełechata przebiegła z piłką przy linii bocznej ponad pół boiska, po czym wbiegła w pole karne i wyłożyła piłkę jak na tacy Brzeskiej, która po prostu musiała już trafić do pustej bramki. W 83. minucie Pełechata znalazła się sam na sam z bramkarką, ale jej strzał został obroniony. W 85. minucie Angelika Rubin po asyście Iwańczuk w swoim stylu wbiegła w pole karne i strzałem pod poprzeczkę podwyższyła wynik na 6:1. Ostatni gol był autorstwa Brzeskiej w 91. minucie, która po dalekim wyrzucie z autu przez Iwańczuk sprytnie się obróciła z piłką w polu karnym i dobiła przeciwniczki siódmym golem.

AZS PWSZ Wałbrzych – Gwiazda Ruda Śląska 7-1 (1-1)

AZS: Aleksandra Pawlos (75’ Daniela Dobrzyńska) - Edyta Poręba (65’ Anna Sławińska), Marta Polkowska (68’ Klaudia Łatka), Kamila Pryk, Nikola Żurawska - Katarzyna Brzeska, Roksana Zawisza (47’ Emilia Wandolska), Aleksandra Wójcik (45’ Angelika Rubin), Patrycja Rubin (68’ Alicja Nowak) - Nikola Pełechata, Katarzyna Iwańczuk.