Wałbrzych: II liga siatkarzy: Victoria po pięciu setach pokonuje Sudety

Czwartek, 25 listopada 2010, 11:50
Aktualizacja: Piątek, 26 listopada 2010, 11:54
Siatkarze Victorii odnieśli zwycięstwo po ciężkim boju
W zaległym meczu II ligi siatkarzy wałbrzyska Victoria pokonała 3–2 w setach sąsiada zza miedzy, czyli ekipę Sudetów Kamienna Góra.

Mecz Victorii z Sudetami zgromadził na widowni sporą liczbę kibiców. Do Wałbrzycha zawitała bowiem pokaźna grupa fanów gości.

Pierwszy set należał zdecydowanie do skoncentrowanych zawodników gospodarzy. Siatkarze Victorii grali ofiarnie, walczyli o każdy metr boiska i nie było dla nich straconych piłek. Właściwie od początku przewagę osiągnęli wałbrzyszanie i spokojnie kontrolowali przebieg meczu. Goście mieli w tym fragmencie meczu spore problemy z zagrywką.

Drugi set znów należał do miejscowych, ale był już bardziej wyrównany, bowiem do stanu 16-16 obie ekipy nie potrafiły odskoczyć rywalowi choćby na kilka punktów. W decydującym momencie do roboty wzięli się jednak wałbrzyszanie, którzy lepiej opanowali nerwy i ostatecznie wygrali drugą partię 25-19. U gości znów szwankowała zagrywka. Sudety straciły w ten sposób sześć punktów.

Wydawało się, że podopieczni Janusza Ignaczaka pójdą za ciosem i wygrają trzeciego seta i cały mecz. Tak się jednak nie stało. Trzeci set był wyrównany do stanu 9-9. Później coś się zacięło w wałbrzyskim zespole i Sudety zaczęły zdobywać seriami punkty i wygrały tę partię dość pewnie do 20. W zespole gości dobrą robotę wykonali Górski i Urbanek.

Czwarty set miał bardzo podobny przebieg do trzeciej partii, bowiem mniej więcej do połowy seta, trwała walka punkt za punkt. Wtedy znów siatkarze gości pokazali się z dobrej strony i odskoczyli na bezpieczną odległość i dowieźli zwycięstwo do końca seta.

O końcowym triumfie w tym prestiżowym spotkaniu zadecydował więc tie break. Partia ta była niezwykle zacięta i trzymała w napięciu do końcowego gwizdka. Po połowie seta prowadzili przyjezdni 8-7 niesieni dopingiem swoich kibiców. Później na tablicy świetlnej widniał wynik 10-10. W nerwowej końcówce lepiej spisali się wałbrzyszanie, którzy wygrali 16-14 i cały mecz 3-2.

Victoria Wałbrzych – Sudety Kamienna Góra 3-2 (25-17, 25-19, 20-25, 22-25, 16-14)

Victoria: Tomiałowicz, Maziakowski, Kurzawiński, Leński, Wierzbicki, Jurczyński, Lenart, Gajek, Król, Zieliński, Olszewski, Ostapiuk

Sudety: Kurpiel, Bobek, Urbanek, Kwapisiewicz, Gądek, Majka, Gogola, T. Botwina, Jerzyk, Górski, Matejko, D. Botwina