Wałbrzych: II liga siatkówki: Kompromitacja przed własną publicznością

Niedziela, 18 grudnia 2011, 13:10
Aktualizacja: 13:10
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych znów przeszli samych siebie i ulegli na własnym parkiecie z ostatnią w tabeli Juvenią Głuchołazy.

Juvenia przed tym meczem zajmowała ostatnią pozycję w tabeli z 6-punktowym dorobkiem na koncie.

Od początku mecz nie układał się po myśli wałbrzyszan. Juvenia objęła kilkupunktowe prowadzenie (10-6) i spokojnie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Gdy wydawało się, że set jest rozstrzygnięty na korzyść gości, wtedy wałbrzyszanie wzięli się do roboty i zniwelowali różnicę doprowadzając do stanu 21-23. To było jednak wszystko na co było stać podopiecznych Janusza Ignaczaka.

Drugi set zaczął się lepiej dla naszych. Prowadziliśmy 6-3, ale później znów nastąpił wyraźny przestój w grze Victorii. Szybko przyniosło to zmianę wyniku. Początkowo wynik oscylował wokół remisu (11-11), ale później z akcji na akcję zaczęli rozkręcać się przyjezdni, którzy znów zbudowali kilkupunktowe prowadzenie. Końcówkę Juvenia rozegrała po mistrzowsku i pewnie wygrała seta do 21.

Trzeci set w wykonaniu Victorii to katastrofa. Nasi popełniali mnóstwo prostych, niewymuszonych błędów i w efekcie oddali seta bez walki do 19.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Juvenia Głuchołazy 0-3 (21-25, 21-25, 19-25)