Czytających: 5119

Rzeczyca: II liga siatkówki: Victoria lepsza od zespołu gospodarzy

Sobota, 17 maja 2014, 9:32
Aktualizacja: 9:33
W pierwszym meczu turnieju finałowego o wejście do I ligi siatkówki mężczyzn, Victoria PWSZ Wałbrzych pokonała Caro Rzeczyca 3–1.

Turniej rozpoczął się już w czwartek i w pierwszych meczach Morze Szczecin uległo Karpatom Krosno 0-3, a w naszej grupie Caro Rzeczyca uległo Warcie Zawiercie również 0-3.

W meczu piątkowym Karpaty Krosno przegrały 1-3 z SMS-em Spała, a w naszej grupie Victoria PWSZ Wałbrzych uporała się z zespołem gospodarzy – Caro Rzeczyca 3-1.

Nasi zaczęli pierwszego seta od prowadzenia 5-1. Później wałbrzyszanie cały czas prowadzili różnicą kilku punktów i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Caro zdołało doprowadzić do wyniku 18-20, ale nasi znów wzięli się do roboty i wygrali partię do 19.

W drugim secie gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Niemal bez przerwy różnicą 1-2 punktów prowadzili miejscowi. Wszystko było możliwe, gdy na tablicy widniał wynik 21-20 dla Caro, ale wtedy zespół gospodarzy zagrał kilka dobrych akcji i wygrał seta do 23.

Trzeci set był również bardzo zacięty. Wynik oscylował wokół remisu. Przy stanie po 15 Caro zdobyło dwa kolejne punkty, ale Victoria odrobiła dystans i było po 24. Dwie decydujące piłki wygrali podopieczni Krzysztofa Janczaka i wygrali partię.

Czwarty set nie miał już takiej dramaturgii, bowiem z zespołu z Rzeczycy uszło powietrze, a nasi uwierzyli, że wygrają ten mecz pewnie. I tak też się stało, bo w tej partii prowadziliśmy 7-5, później 19-17, a całego seta wygraliśmy do 20.

Caro Rzeczyca - Victoria PWSZ Wałbrzych 1:3 (19:25, 25:23, 24:26, 20:25)