Czytających: 4040

Wałbrzych: II liga siatkówki: Victoria pewnie pokonała DelicPol

Niedziela, 12 lutego 2012, 15:15
Aktualizacja: 15:16
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych pokazali wreszcie pełnię swoich umiejętności i bez większego trudu odprawili z kwitkiem DelicPol Częstochowa 3–0.

Wprawdzie pierwszy set nie zaczął się po myśli podopiecznych Janusza Ignaczaka, ale kolejne minuty pokazały, że naszych stać na wiele. Victoria prowadziła w tym secie kilkoma punktami. Wprawdzie goście doprowadzili do stanu 22-21 dla miejscowych, ale to było wszystko na co było ich stać w tej partii. Set do 21 dla gospodarzy.

Drugi set jeszcze wyraźniej przebiegał pod dyktando Victorii. Gracze z Wałbrzycha dominowali od początku (10-7, czy 17-13). Set nie miał dramaturgii, bowiem nasi spokojnie wygrali do 18.

Trzecia partia przebiegała również zgodnie z oczekiwaniami kibiców. Victoria najczęściej prowadziła, choć DelicPol starał się nawiązać wyrównaną walkę. Wreszcie nasi potrafili zbudować bezpieczną przewagę, którą dowieźli do końcowej piłki.

Victoria PWSZ Wałbrzych – DelicPol Częstochowa 3-0 (25-21, 25-18, 25-20)