Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4214
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: II Walimski Półmaraton Górski za nami

Wtorek, 24 października 2017, 18:00
Autor: PAW
Walim: II Walimski Półmaraton Górski za nami
Fot. Walimski Półmaraton Górski
Na terenie Krainy Sowiogórskich Tajemnic odbyła się kolejna edycja, jednej z największych imprez biegowych gminy Walim, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a mianowicie II Walimski Półmaraton Górki.

W pięknej, jesiennej scenerii na starcie “II Walimskiego Półmaratonu Górskiego” stanęło blisko 150 biegaczy z całej Polski. Na zawodników czekała bardzo trudna, górska trasa o dystansie 21,5 km, gdyż wyścig przebiegał masywem Wielkiej Sowy. Błoto, kamienie, woda, zarośla, mordercze podbiegi i niebezpieczne, kamieniste zbiegi – to wszystko, czego doświadczyli zawodnicy, którzy z uśmiechem na twarzy, pokonywali kolejne etapy półmaratonu. By zapewnić uczestnikom jak najwięcej pozytywnych emocji, organizatorzy zadbali także o pożywne i energetyzujące bufety, świetne warunki sanitarne, a także pełne zabezpieczenie medyczne.

Na mecie biegu pierwszy zawodnik pojawił się po półtorej godziny do startu. Był to Łukasz Kozłowski z czasem 1:42:53. Najlepszą z pośród pań okazała się Ewelina Kowalik, uzyskując czas 01:57:09.

Organizatorami półmaratonu było Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu oraz Olo Team – Aleksander Sobieraj i Łukasz Wawrzyniak. Swą pomoc ofiarowało także wielu sponsorów i wolontariuszu, którym bardzo gorąco dziękujemy.

– O jakości i bardzo dobrym poziomie organizacji, świadczą pozytywne opinie uczestników imprezy. Co oczywiście bardzo nas cieszy, tym bardziej iż nasz wielomiesięczny trud został doceniony. Już dziś podjęliśmy decyzję o organizacji III edycji Walimskiego Półmaratonu Górskiego, na który gorąco zapraszamy – zachęcają organizatorzy, podsumowując wydarzenie .

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group