Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 4704

Wałbrzych: III liga piłki nożnej kobiet: Trzy gole Janickiej nie wystarczyły do wygranej

Wtorek, 15 kwietnia 2014, 15:36
Aktualizacja: 15:37
Piłkarki Victorii Aglomeracji Wałbrzyskiej zremisowały 3–3 z Zagłębiem II Lubin w meczu III ligi.

Trzy bramki w tym spotkaniu strzeliła Karolina Janicka i wyszła na prowadzenie w rywalizacji najlepszych strzelczyń. Posiada ona już na swoim koncie 18 bramek w III lidze. Tuż za nią plasuje się Dagmara Najbuk z 16 trafieniami.

Spotkanie z młodymi podopiecznymi Marty Mędrek należało do bardzo zaciętych i wyrównanych. Najpierw na prowadzenie wyszły przyjezdne, a kilka minut później wyrównała „Karłoś”. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron do ataku ruszyły z kolei podopieczne Jacka Grabowskiego i ponownie Janicka umieszcza piłkę w siatce po pięknej asyście Dagmary Najbuk. W tym czasie nasza drużyna była bardziej aktywna i widoczna na boisku. Po pięknym dośrodkowaniu Dagmary Najbuk z rzutu rożnego po raz trzeci Janicka umieszcza pikę w siatce Lubina, tym razem po strzale głową. Wydawało się, że spokojnie ten mecz nasza drużyna wygra, ale tak się nie stało. Najpierw szkolny błąd w obronie po lewej stronie, po którym Zagłębie strzela bramkę na 3:2, a potem już w doliczonym czasie gry po koszmarnym błędzie naszych obrończyń, straciliśmy bramkę na 3:3 i remis stał się faktem.

VAW - Zagłębie II Lubin 3:3 (1:1)

VAW: Urbańska - Krajewska, Tokarczyk, Ryl, Rak O (46 Bedra) - Wolkenstein (66 Kowalska), Dolata, Marszałek, Rak P, Najbuk – Janicka.