Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3154
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: III Targi Edukacyjne w Gimnazjum w Głuszycy

Wtorek, 29 marca 2011, 7:17
Aktualizacja: 7:18
Autor: PAW
REGION, Głuszyca: III Targi Edukacyjne w Gimnazjum w Głuszycy
Fot. PAW
Czy można w jednym miejscu dowiedzieć się wszystkiego o szkołach z powiatu wałbrzyskiego, kłodzkiego i świdnickiego, jak również zapoznać się z ofertą agroturystyczną naszej okolicy?

Odpowiedzią na to pytanie są Targi Szkół Ponadgimnazjalnych w Gimnazjum w Głuszycy.

Targi to impreza cykliczna, która została zorganizowana po raz trzeci. Dwa lata temu odwiedziło je 10 szkół, rok później 11, a w tym roku chętnych do zaprezentowania się gimnazjalistom było znowu więcej. Tak więc targi cieszą się coraz większą popularnością. Organizacją imprezy zajęli się głuszyccy gimnazjaliści przy wsparciu nauczycieli oraz dyrekcji. Czterdziestoosobowa grupa młodzieży czuwała nad sprawną organizacją targów. Dyrektor głuszyckiego gimnazjum, Ewa Dorosz witała zaproszonych gości, dziękując jednocześnie za zaangażowanie i kreatywność wszystkich uczestników targów. Obecni podczas uroczystego otwarcia byli: starosta wałbrzyski Robert Ławski, burmistrz Głuszycy Alicja Ogorzelec, wiceburmistrz Głuszycy Józef Piksa, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu Marta Warzecha, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Sakowicz oraz radni gminy Głuszyca.

Gimnazjaliści z Głuszycy, Jedliny-Zdroju oraz Walimia mogli uzyskać wszystkie istotne informacje, aby już niedługo dokonać trafnego wyboru szkoły średniej. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało 14 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich były: Zespoły Szkół nr 7, nr 2, nr 8, nr 10, nr 5, nr 4 w Wałbrzychu, Zespoły Szkół Ogólnokształcących i Ponadgimnazjalnych z Nowej Rudy, Zespoły Szkół ze Szczawna -Zdroju, Głuszycy, Bożkowa i Mokrzeszowa, III Liceum Ogólnokształcące i Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa im. Palucha z Wałbrzycha.

Ta impreza to doskonała okazja do tego, aby każda ze szkół mogła sie pokazać z jak najlepszej strony i pozyskać jak największą liczbę przyszłych uczniów. Targi spełniły swoje zadanie, a organizatorzy spisali się wzorowo. Warto pochwalić bardzo dobrą organizację i niezwykłą gościnność uczniów i nauczycieli Gimnazjum w Głuszycy.
- Na pewno wrócimy tu za rok - twierdzą uczestnicy targów.

Dodatkową atrakcją imprezy była promocja gmin w powiecie. Wystawcy agroturystyczni z Głuszycy i pobliskich miejscowości reklamowali swoją działalność, a także wytwory pracy. Zaprezentowało się 13 wystawców z dziedzin: agroturystyka, rehabilitacja, ceramika artystyczna, rękodzieła artystyczne. Swoje mocne strony prezentowali: kompleks Osówka, organizatorzy kursów językowych, nordactive- turystyka, stadnina koni z Ludwikowic Kłodzkich. Targom przyświecały dwa cele: promocja gminy w powiecie oraz prezentacja ofert edukacyjnych dla gimnazjalistów.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group