Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5147
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Ilość zatrzymań nie maleje

Sobota, 16 września 2023, 6:44
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Ilość zatrzymań nie maleje
Fot. KMP Wałbrzych
Cztery osoby trafiły od wczorajszego wieczora w ręce wałbrzyskich i boguszowskich policjantów. Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn – 21–latek – był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym za przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej. Drugi – 33–latek – spędzi najbliższy czas w więzieniu za przestępstwa narkotykowe. 23–latek natomiast powinien przebywać w zakładzie karnym za wcześniejszą jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, a 14–latek decyzją sądu został dzisiaj przewieziony do domu dziecka, w którym powinien od dłuższego czasu przebywać.

W czwartek przed godziną 10:00 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy udali się na ul. Sienkiewicza w Głuszycy, gdzie w jednym z mieszkań przy tej ulicy zatrzymali 21-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w zakładzie karnym na najbliższe 43 dni. Mężczyzna został skazany prawomocnym wyrokiem za przywłaszczenie powierzonej mu cudzej rzeczy ruchomej i jeszcze tego samego dnia został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju.

Tego samego dnia około godziny 19:00 dzielnicowi pierwszego komisariatu pojechali na ul. Bardowskiego w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali 33-letniego wałbrzyszanina. Według policyjnych systemów mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy Wrocław-Krzyki za przestępstwa narkotykowe. Mieszkaniec naszego miasta noc spędził więc w policyjnej celi, a o poranku została przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Ostatecznie trafi w wyznaczonego więzienia, gdzie spędzi najbliższy rok.

Dzisiaj około godziny 7:30 natomiast policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach udali się na ul. Kossaka w tej miejscowości. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że w jednym z mieszkań przy tej ulicy ma przebywać poszukiwany nastolatek. W trakcie legitymowanie potwierdziło się, że 14-latek kilka dni wcześniej uciekł z domu dziecka, a w wyrokiem sądu rodzinnego powinien przebywać w placówce w Nowym Siodle. Po wykonanych czynnościach funkcjonariusze przewieźli młodego boguszowianina do o w/w placówki.

Dwie godziny później funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Przeskok na Podgórzu. To właśnie tam zatrzymali 23-latka. Wałbrzyszanin był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu i powinien spędzić najbliższe pół roku w więzieniu, gdyż został skazany prawomocnym wyrokiem za wcześniejsze kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze już przewieźli mężczyznę do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego zakładu karnego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group