Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3735
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Impresje" w Muzeum Porcelany

Czwartek, 23 lutego 2017, 6:37
Aktualizacja: 8:49
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Impresje" w Muzeum Porcelany
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa, dotycząca nowej wystawy czasowej – "Impresje".

- Pomysł na wystawę rodził się już dosyć długo. Piotr Pawlicki zakładając Dolnośląski Oddział Związku Artystów Plastyków trafił w taką lukę i taką niszę, która panowała w środowisku artystów plastyków - amatorów. Nie było osoby, nie było instytucji, nie było stowarzyszenia, które by mogło reprezentować ich interesy i w dobrym tego słowa znaczeniu uprawiać lobbing w ich sprawie. Pan Piotr Pawlicki jakiś czas temu z taką misją się tu w Muzeum pojawił. Wtedy padło hasło, że taką wystawę członków Dolnośląskiego Oddziału ZAP zrobimy. I zrobiliśmy. Nietypowa wystawa jak na Muzeum Porcelany, bo malarstwo gości tu rzadko, ale może tym bardziej warto tę wystawę zobaczyć - powiedział Jacek Drejer - Dyrektor Muzeum Porcelany.

Otwarta dzisiaj dla zwiedzających wystawa "Impresje" została zorganizowana przez Dolnośląski Oddział Związku Artystów Plastyków i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, przy czym na Muzeum, zgodnie z zawartym porozumieniem, ciążyły kwestie techniczne związane z uruchomieniem wystawy, natomiast sam dobór prac był już po stronie artystów, podobnie jak aranżacja sali. W ramach wystawy prezentowanych jest blisko 50 prac 14 artystów. Wystawę można oglądać w sali wystaw czasowych wałbrzyskiego Muzeum Porcelany do 2 kwietnia br.

- Związek Artystów Plastyków to związek ogólnopolski. My tworzymy Oddział Dolnośląski. W skład Oddziału Dolnośląskiego wchodzi w tej chwili siedemnastu członków a osiemnasta osoba jest w trakcie opracowywania, aczkolwiek jej prace są już tutaj na wystawie. Swoje prace wystawiło czternastu członków. Nie jest to wystawa tematyczna. Każdy wystawia to, co w ostatnim czasie stworzył. Są to przede wszystkim prace realistyczne i surrealistyczne. Troszeczkę impresjonizmu można też tu zauważyć - powiedział Piotr Pawlicki - Prezes Dolnośląskiego Oddziału Związku Artystów Plastyków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group