Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2851
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imprezy na najbliższy weekend w Wałbrzychu i okolicach

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Piątek, 7 września 2012, 9:13
Aktualizacja: 9:59
Autor: PAW
Fot. PAW
W kolejnych dniach mieszkańcy naszego miasta oraz okolicznych miejscowości na brak wydarzeń kulturalnych nie będą mogli narzekać. Zachęcamy do zapoznania się z weekendową ofertą.

7 września (piątek):

11:00 – Sokołowsko - Sokołowsko Festiwal – Hommage A Kieślowski (Fundacja Sztuki Współczesnej „In Situ" jest organizatorem drugiej edycji festiwalu „Hommage à Kieślowski", która odbędzie się w dniach 7-9 września nieprzypadkowo w Sokołowsku. Sokołowsko to miejscowość gdzie Krzysztof Kieślowski spędził część dzieciństwa, gdzie nakręcił dokumentalny film pt. Prześwietlenie, gdzie od 2009 roku powstaje Archiwum jego twórczości. Przez 3 dni festiwalu publiczność obejrzy ponad 50 projekcji filmowych, spotka wielu twórców, będzie uczestniczyć w dyskusjach i warsztatach).

18:00 – Muzeum w Wałbrzychu - koncert zespołu Frozen Bird (z radością zapraszamy Państwa na koncert zespołu Frozen Bird w Muzeum w Wałbrzychu, 7 września o godzinie 18.00. Wydarzenie, na które zapraszamy Państwa możliwe jest dzięki odbywającemu się w Sokołowsku Festiwalowi Hommage a Kieślowski. O zespole napisano, entuzjastycznie nadając mu nośne medialnie określenie grupy z kręgu avant popu. Bardziej opisowe określenia pozwalają umiejscowić muzykę wykonywaną przez FB - klasyczna kameralistyka, muzyka klezmerska, francuskie chansons, przedwojenna piosenka kabaretowa, folkowe opowieści spod znaku Beirut, przez pieśń sakralną, aż do ulicznej orkiestry dętej).

19:00 – Filharmonia Sudecka - Inauguracja XXXV Sezonu Artystycznego (artyści: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Jerzy Kosek – dyrygent, Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce).

19:00 – Teatr Dramatyczny - spektakl “super man SORRY WINNETOU”.

8 września (sobota):

9:00 – Pasaż Tesco - Wojskowa Motosobota w Teslo (W programie imprezy: pokazy zabytkowych aut oraz motocykli i pojazdów z II wojny światowej, spotkanie z przedstawicielami Policji i Straży Pożarnej, inscenizacja bitwy, strzały z moździerzy, smakołyki kuchni polowej i wiele innych atrakcji).

11.00 – Galeria Victoria – (na wszystkich miłośników kultury ulicznej czekać będzie wiele atrakcji. W ramach imprezy Hip and Brake Dance Show, o godz. 11.00 rozpoczną się otwarte warsztaty hip-hopu oraz breakdance’u, w których będą mogli wziąć udział wszyscy chętni. Zajęcia poprowadzą profesjonalni instruktorzy: Paweł „Buli” Kokowski oraz Małgorzata Konat – „Gosia”. Po warsztatach odbędą się pokazy obu stylów tanecznych, a następnie tancerze zmierzą się ze sobą w zawodach, które będą podzielone na dwie kategorie – soliści breakdance i soliści hip hop. Pula nagród to 2 000 zł. Około godziny 15.00 wystąpi ZGAS, mistrz Polski w beatboxingu, technice polegającej na naśladowaniu głosem różnych rytmów i dźwięków. Finał imprezy zaplanowano na godz. 16.00. Dodatkowo, przez cały czas jej trwania (od godz. 11.00 do 17.00), prowadzone będą warsztaty graffiti oraz taneczne improwizacje na przygotowanej w tym celu specjalnej podłodze. O oprawę muzyczną zadba DJ Domel, a imprezę poprowadzi „Dejot” – Bartek Urbanowicz).

11:00 – plac Kościelny, Muzeum w Wałbrzychu - Narodowe czytanie "Pana Tadeusza" (Biblioteka pod Atlantami oraz Muzeum w Wałbrzychu mają przyjemność zaprosić wszystkich wałbrzyszan w sobotę 8 września od godz. 11.00 na plac Kościelny oraz od 14.00 do pobliskich urokliwych ogrodów Muzeum na wspólne odświętne czytanie mickiewiczowskiej epopei w ramach ogólnopolskiej akcji ”Narodowe czytanie – Pan Tadeusz” organizowanej pod patronatem i z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Deklamacje poematu przeplatane będą krótkimi konkursami na znajomość ”Pana Tadeusza”, pantomimą, pokazem tańców, muzycznymi popisami zdolnej młodzieży oraz innymi atrakcjami. W razie niepogody – zapraszamy do budynku biblioteki).

12:00 – Zamek Książ - Kobieta FIT (Kobieta FIT to wydarzenie dla osób aktywnych, zainteresowanych zdrowym odżywianiem, dbających o siebie i innych. Jeżeli nie boicie się wyzwań i macie ochotę niebanalnie spędzić czas – musicie do nas dołączyć. W ramach akcji „Zdrowe Życie” zapraszamy na dziedziniec honorowy Zamku Książ na bezpłatne ćwiczenia prowadzone przez profesjonalnych instruktorów: cellu STOP, yoga, zumba, tai chi, konsultacje lekarza dietetyka, konsultacje lekarza medycyny estetycznej, profesjonalne porady w zakresie pielęgnacji ciała, włosów i paznokci).

15:30 – filia biblioteczna nr 11 – Podzamcze - spotkanie autorskie - Józef Wiłkomirski

17:00 – Teatr Dramatyczny - Inauguracja sezonu Teatru Dramatycznego (zapraszamy wałbrzyszan, widzów oraz wszystkich chętnych do amfiteatru na placu Teatralnym na jedyne w swoim rodzaju rozpoczęcie sezonu teatralnego. Teatr Dramatyczny im J. Szaniawskiego w Wałbrzychu rozpoczyna sezon po raz 49., ale po raz pierwszy będą mogli Państwo poznać cały zespół naszego Teatru oraz zapoznać się z ideą sezonu oraz planami repertuarowymi. W czasie spotkania będzie można zadawać pytania, rozmawiać z pracownikami Teatru, fotografować się z aktorami oraz wnosić swoje propozycje i uwagi do repertuaru Teatru. Taka inauguracja jest formą zabawy, spotkania, dyskusji i konferencji prasowej).

19:00 – Teatr Dramatyczny - spektakl “super man SORRY WINNETOU”.

19:00 – Ewangelicki Kościół Zbawiciela - Festiwal Wratislavia Cantans – koncert Włoski i Niemiecki Barok Instrumentalny.

9 września (niedziela):

8:00 – Rynek w Wałbrzychu - Giełda Staroci.

12:30, 16:00 – Teatr Lalki i Aktora - spektakl „Nie bójcie się czarownic” („Nie bójcie się czarownic” to przedstawienie oparte na motywach z bajek francuskiego pisarza Pierre’a Gripariego. Opowiada historię o występnej czarownicy, która marzy o tym, aby znowu stać się młodą i piękną. „W tym celu musi zjeść dziewczynę w sosie pomidorowym, a imię tej panny musi koniecznie zaczynać się na literę N.” Gdy okazuje się, że główna bohaterka ma na imię Nadia, czarownica postanawia użyć jej do zrealizowania swojego planu. Dziewczyna za wszelką cenę próbuje przechytrzyć wiedźmę, ale to nie jest wcale takie proste).

18:00 – Teatr Dramatyczny - spektakl “super man SORRY WINNETOU”.

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group