• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 4:29
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 2328
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Informacja w sprawie firmy Gryphon

Wiadomości: REGION
Piątek, 17 stycznia 2014, 6:20
Autor: red
Fot. PAW
W związku z informacjami o niepokojącej sytuacji w firmie Gryphon w Świdnicy, WSSE "Invest Park" przedstawia aktualne wieści o statusie spółki w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Firma Gryphon, produkująca artykuły biurowe, w grudniu 2006 roku otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Świdnicy. W zamian za przyznaną pomoc publiczną (ulgi podatkowe) firma zobowiązała się zatrudnić 15 osób do końca 2008 roku i 60 osób do końca 2010 roku. Ten poziom zatrudnienia Gryphon zobowiązany jest utrzymać do 31 grudnia 2015 roku.

Kontrola realizacji warunków zezwolenia na prowadzenie działalności w Strefie przeprowadzona w marcu 2013 roku wypadła pozytywnie. Oznacza to, że firma prowadziła działalność i zatrudniała 60 osób. Rzeczywiste zatrudnienie w Gryphonie na koniec III kwartału 2013 roku wynosiło 84 osoby.

Pracownik spółki zarządzającej Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną wizytował firmę także 29 października 2013 roku. Podczas spotkania z dyrektorem personalnym Gryphonu nie zgłaszano żadnych problemów.

O tym, że firma nie pracuje, a jej szefowie są nieobecni, WSSE „INVEST-PARK” zawiadomił w ubiegły czwartek (9 stycznia) jeden z pracowników świdnickiej fabryki.

WSSE „INVEST-PARK” podjęło natychmiastowe działania w celu pozyskania informacji o rzeczywistej sytuacji. 14 stycznia w Świdnicy odbyło się spotkanie z pracownikami Gryphonu, podczas którego urzędnicy miejscy i przedstawiciele WSSE „INVEST-PARK” usłyszeli od pracowników, że firma jest zamknięta, a pracownicy pozbawieni jakiejkolwiek informacji nie otrzymują wynagrodzeń.

W tej sytuacji WSSE „INVEST-PARK” przyspieszy planowaną na kwiecień kolejną kontrolę w firmie Gryphon. Podkreślić jednak należy, że spółka zarządzająca Strefą może kontrolować przedsiębiorstwa działające na jej terenie wyłącznie pod kątem realizacji przez nie zobowiązań, w zamian za które otrzymały pomoc publiczną. Zarząd WSSE „INVEST-PARK” podejmie też kontakty z instytucjami, w których kompetencjach leży nadzór nad innymi aspektami działalności firm, wśród nich Państwową Inspekcją Pracy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group