Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3219
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Inne trasy autobusów

Czwartek, 8 lipca 2021, 12:41
Aktualizacja: 12:42
Autor: red
Wałbrzych: Inne trasy autobusów
Fot. PAW
Zamknięcie skrzyżowania ulic: Sikorskiego – Wysockiego – Kolejowa oznacza objazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Dział Komunikacji Zbiorowej ZDKiUM w Wałbrzychu informuje, że od dnia 11 lipca 2021r. (niedziela) obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania ulic: Sikorskiego, Kolejowa, Wysockiego.

Z tego powodu autobusy komunikacji miejskiej nie będą obsługiwać przystanków: Nowy Świat – Plac Grunwaldzki, Limanowskiego w kierunku Sobięcina, Dworca Kolejowego Wałbrzych Centrum oraz nie będą realizowane odjazdy z przystanku Wysockiego – Plac Grunwaldzki w kierunku Białego Kamienia i Szczawna-Zdroju, tym samym zmianie ulegną rozkłady jazdy oraz trasy przejazdów linii komunikacyjnych obsługujących ten teren miasta.

> linia: A - 11 - 12

Autobusy w kierunku Podgórza kursować będą ulicami: Kolejowa – Sikorskiego (przystanek) – Plac Teatralny – Wajdy – Słowackiego – do Al. Wyzwolenia gdzie na wysokości Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” ustanowiony zostanie nowy przystanek”. Autobusy obsługujące linie: A - 11 - 12 nie będą obsługiwać dotychczasowego przystanku: Wysockiego – Plac Grunwaldzki. W drodze powrotnej w kierunku Starego Zdroju trasa przejazdu nie ulegnie zmianie.

> linia 2

W kierunku Sobięcina z ulicy Kolejowej autobusy skierowane zostaną w ulicę Sikorskiego (przystanek) następnie dalej ulicą Sikorskiego i 1 Maja do Placu Solidarności, następnie dalej bez zmian w kierunku Sobięcina. Linia nr 2 kierując się do Sobięcina nie będzie obsługiwać przystanków przy ulicy Nowy Świat i Limanowskiego. W przeciwnym kierunku tj. Piaskowej Góry trasa pozostanie bez zmian.

> linia C

W kierunku Placu Solidarności z ulicy Kolejowej autobusy skierowane zostaną w ulicę Sikorskiego (przystanek) następnie dalej ulicą Sikorskiego i 1 Maja do Placu Solidarności. Linia C nie będzie obsługiwać przystanku położonego przy ul. Nowy Świat oraz ul. Limanowskiego. W drodze powrotnej tj. w kierunku Podzamcza autobusy zamiast kursować ulicami: 1 Maja – Sikorskiego – Wysockiego skierowane zostaną z Placu Solidarności ulicami: Limanowskiego i Słowackiego do ul. Chrobrego.

> linia 5

Ze względu na brak możliwości przejazdu ul. Wysockiego przez skrzyżowanie z ul. Sikorskiego i Kolejową od dnia 11 lipca zawieszone zostanie kursowanie linii nr 5 w obecnym układzie. Na trasie: Szczawno – Zdrój ↔ Biały Kamień ↔ Śródmieście kursować będzie linia nr 50, natomiast na trasie: Śródmieście ↔ Nowe Miasto ↔ Rusinowa ↔ (Jedlina Zdrój, Głuszyca, Walim, Rzeczka, Dziećmorowice) linia nr 51.

>>> linia 50
Przystanek końcowy i początkowy w rejonie Śródmieścia zlokalizowany będzie na ul. Wysockiego na wysokości przedsiębiorstwa Tauron. Rozkład jazdy linii nr 50 w stosunku do rozkładu jazdy linii nr 5 ulegnie zmianie.

>>> linia 51
Przystanek końcowy i początkowy w rejonie Śródmieścia zlokalizowany będzie na ul. Wysockiego w miejscu dzisiejszych przystanków: Wysockiego – Plac Grunwaldzki. Liczba kursów kierowanych do gmin okolicznych nie ulegnie zmianie, natomiast zmianie ulegną godziny odjazdów.

> linia 10

Trasa kursów kierowanych do Śródmieścia skrócona zostanie podobnie jak w przypadku nowej linii nr 50. Autobusy dojeżdżać będą do ul. Wysockiego na wysokość przedsiębiorstwa Tauron. Zmianie ulegną również godziny odjazdów.

> linia 15

Linia kierując się w stronę Glinika i dalej Mieroszowa nie będzie obsługiwać przystanku przy ul. Nowy Świat i Limanowskiego. Trasa objazdu poprowadzi ul. Sikorskiego (przystanek) i dalej ul. Sikorskiego i 1 Maja do ul. Matejki. W drodze powrotnej autobusy zamiast kursować ulicami: 1 Maja – Sikorskiego – Wysockiego skierowane zostaną z Placu Solidarności ulicami: Limanowskiego i Słowackiego do ul. Chrobrego lub Wysockiego. Z Placu Grunwaldzkiego w kierunku Nowego Miasta autobusy linii nr 15 odjeżdżać będą z dotychczasowego przystanku na ul. Wysockiego, natomiast w kierunku Starego Zdroju i ul. 11 Listopada odjazdy realizowane będą z przystanku na ul. Chrobrego.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 74 641 44 44 lub 74 666 33 40.

Twoja reakcja na artykuł?

24
28%
Cieszy
2
2%
Hahaha
1
1%
Nudzi
5
6%
Smuci
21
24%
Złości
33
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group