Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 3152
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Innowacyjność w szkołach

Czwartek, 28 listopada 2019, 10:14
Aktualizacja: Piątek, 29 listopada 2019, 8:52
Autor: red
Wałbrzych: Innowacyjność w szkołach
Fot. organizatorzy
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu odbyły się spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy w 2018 roku zdobyli tytuł „Dolnośląskiej Gwiazdy Biznesu”.

Zaproszenie do przeprowadzenia warsztatów przyjął Tomasz Cincio – współwłaściciel firmy Redcart, która sprzedaje oprogramowanie dla sklepów internetowych oraz przedstawiciel firmy TR –Polska – Robert Sławiński.
- Widząc olbrzymie zainteresowanie uczniów przedsiębiorczością i branżą IT, postanowiliśmy przybliżyć tę trudną tematykę naszym wychowankom - mówi organizator eventu Marta Zalewska. - Zaprosiliśmy gości, którzy mogą wytłumaczyć to, co niezrozumiałe w branży IT i zachęcić do pracy w e-biznesie. Podczas zajęć z doradztwa zawodowego przeprowadzanych w szkole wynika, że to właśnie e-biznes i szeroko rozumiana „moja własna firma” najbardziej interesują młodzież i w sektorze prywatnym większość z naszych ósmoklasistów widzi swoją przyszłość. Uczniowie zadawali wiele pytań zaproszonym gościom.

Część z nich dotyczyła wymagań stawianych programistom w branży IT, potrzebnych kwalifikacji i zarobków. Warsztat o przedsiębiorczości pozwolił uczniom zauważyć, że praca przedsiębiorcy to nie tylko korzyści, ale też sporo kosztów, z których młodzi ludzie wchodząc na rynek często nie zdają sobie sprawy.

W warsztatach uczestniczyło 105 osób. Oswajanie z nową tematyką przebiegało w twórczej atmosferze, wypełnionej pytaniami dzieci i profesjonalnym podejściem zaproszonych gości. Po analizie spotkań uczniowie doszli do wniosku, że przyszła praca, która ma nam dawać satysfakcję i godne wynagrodzenie, będzie od nas wymagała innowacyjnego patrzenia na siebie i przestrzeń dookoła nas. Za kompetencję przyszłości uczniowie uznali elastyczności i umiejętność akceptacji zmian, bo świat w którym żyjemy za 5 czy 10 lat będzie stawiał przed nami całkiem inne cele i wyzwania niż współczesne rynki pracy.

Warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Otwarta Firma”, który objęty został patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Organizatorzy: Marta Zalewska i Maja Buj – doradcy zawodowi w PSP nr 26 z OI w Wałbrzychu

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
1
17%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group