Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1663
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Instalacja elektryczna przyczyną pożaru

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 15 października 2009, 18:33
Aktualizacja: 18:35
Autor: Szela
Fot. Szela
Wyglądało groźnie, ale na szczęście skończyło się na strachu. Od zwarcia instalacji elektrycznej powstał pożar w mieszkaniu przy ul. Ratuszowej. Szybka akcja straży pożarnej zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na pozostałe lokale.

- W takich sytuacjach najgroźniejsze jest zadymienie, które może się stać przyczyną omdleń, czy nawet utraty przytomności. Tym razem jednak nikt nie odniósł szwanku na zdrowiu – mówi rzecznik strażaków, Paweł Kaliński.

Znacznie większym problemem okazało się znalezienie dachu nad głową kilku osobom, które zajmowały lokal. Jak się okazało, mieszkały tam nielegalnie. - Lokatorzy utracili tytuł do zajmowania tego mieszkania, w związku z czym Miejski Zarząd Budynków wypowiedział im umowę najmu. Powodem jest duże zadłużenie czynszowe – wyjaśnia Grażyna Muszyńska-Szmaj, prezes MZB.

Jednak w sytuacji, gdy mieszkanie chwilowo stało się niezdatne do użytku, zamieszkujący je lokatorzy uzyskali status osób bezdomnych. - Nawiązaliśmy kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który zaproponował lokatorom miejsca w ośrodkach dla osób pozbawionych dachu nad głową. Jak już się tam znajdą, będą mogli rozpocząć starania o uzyskanie lokalu socjalnego. Na pewno nie zostaną na ulicy – podkreśla Grażyna Muszyńska-Szmaj.

Mieszkanie, uszkodzone przez niegroźny na szczęście pożar, zostanie wyremontowane.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

maciekp 5-11-2009 14:36
Udział brały: 382[D]21 Renault Midlum 220.14C GBA 2,5/25 z JRG nr 2 oraz zastęp Pogotowia Ratunkowego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group