Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2710
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra/Czarny Bór: Instalacja nie powstanie

Piątek, 27 maja 2016, 9:10
Autor: opr. PAW
REGION, Kamienna Góra/Czarny Bór: Instalacja nie powstanie
Fot. użyczone
W kwietniu pisaliśmy o tym, że grupa mieszkańców Kamiennej Góry protestuje przeciwko planom budowy instalacji do produkcji gruntu antropogenicznego i kompozytu mineralno–organicznego, która miała być zlokalizowana w obrębie Ptaszkowa, przy drodze prowadzącej do Wałbrzycha.

Mieszkańcy obawiali się, że inwestycja ta będzie zagrażała ich zdrowiu, a nawet życiu. Instalacja miała, według nich, naruszyć równowagę przyrodniczą, doprowadzić do skażenia gleby, wody i powietrza. Jej skutkiem ubocznym mogła być produkcja szkodliwych, o bardzo nieprzyjemnym zapachu gazów, które dostaną się do powietrza, co byłoby niezwykle uciążliwe dla mieszkańców nie tylko Kamiennej Góry, ale także Borówna i Czarnego Boru.

Inwestycja ta miała znajdować się w sąsiedztwie: Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Obszaru Natura 2000 Sudety Wałbrzysko- Kamiennogórskie.

Protestujący twierdzili, że budowa instalacji negatywnie wpłynie nie tylko na jakość życia ludzi. Doprowadzi również do spadku cen działek i nieruchomości. Kolejnym problemem miała być eksploatacja dróg przez tiry transportujące odpady i gotowe produkty wytwórni.

Ogromne zaangażowanie i stanowcze stanowisko wielu osób przyniosło oczekiwany efekt. W Ptaszkowie, niemalże na granicy z Borównem, nie będzie produkowany m.in. grunt antropogeniczny. Inwestycję oprotestowało ponad 2 tys. osób: mieszkańców Kamiennej Góry oraz gmin Kamienna Góra i Czarny Bór. Inwestor z uwagi na niezadowolenie mieszkańców, przedstawicieli firm i urzędów, wyrażone podczas rozprawy administracyjnej, zrezygnował z
uruchomienia mobilnej instalacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group