Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 2032
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Instruktorka nie miała ważnych uprawnień

Czwartek, 14 października 2010, 13:17
Aktualizacja: 13:18
Autor: red
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy marki Fiat Panda z oznakowaniem „nauki jazdy”. Okazało się, że 43–letnia instruktorka nie posiadała aktualnych uprawnień do wykonywania zawodu.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Andersa. Policjanci wałbrzyskiej drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy marki Fiat Panda z oznakowaniem „nauki jazdy”.

Funkcjonariusze ujawnili, że 43-letnia instruktora ma nieważną od listopada 2008 roku legitymację instruktora. Ponadto lekcje nauki jazdy kobieta prowadziła bez wymaganej, rozpisanej karty kursanta. Policjanci drogówki stwierdzili ponadto, że opony na przedniej osi samochodu są nadmiernie zużyte. W samochodzie służącym do nauki jazdy brakowało dodatkowego lewego, zewnętrznego lusterka.

Wobec złego stanu technicznego pojazdu, policjanci zatrzymali za pokwitowaniem dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz sprawą zajmie się Wydział Komunikacji wałbrzyskiego starostwa, który prowadzi merytoryczny i faktyczny nadzór na szkołami jazdy.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group