Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4870
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Internetowy kłamca

Piątek, 30 września 2022, 6:36
Autor: red
Wałbrzych: Internetowy kłamca
Fot. KMP Wałbrzych
Łącznie trzy zarzuty postawili policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 27–letniemu mieszkańcowi naszego miasta. Mężczyzna wpadł na pomysł, że będzie sprzedawał "w sieci" przedmioty, których nie posiadał.

Działania procesowe i operacyjne podjęte przez mundurowych pozwoliły na ustalenie okoliczności popełnienia przez mężczyznę dwóch przestępstw. 27-latek, kolejno w grudniu zeszłego oraz lutym tego roku, wyłudził od dwóch osób z terenu Polski łącznie blisko 4 tysiące złotych. Oferował on przez internet na sprzedaż komputerową kartę graficzną. Dwóch kupujących dało się nabrać, dokonało wpłat i czekało na przesyłki. Nigdy jednak paczek się nie doczekali.

Czynności przeprowadzone od momentu zgłoszenia przestępstw pozwoliły ustalić tożsamość podejrzanego, zatrzymać go w miejscu zamieszkania przy ul. Nałkowskiej w Wałbrzychu i postawić zarzuty. Podczas czynności procesowych mundurowi znaleźli w mieszkaniu mężczyzny także woreczek z biały proszkiem. Test wykazał, że były to narkotyki w postaci amfetaminy. 27-latek odpowie więc przed sądem za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie dwóch osób do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem, a także posiadanie środków psychotropowych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
2
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
2
22%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group