Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3777
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce/Mieroszów: Interweniowali kilkakrotnie

Wtorek, 18 lipca 2017, 13:42
Aktualizacja: 13:49
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce/Mieroszów: Interweniowali kilkakrotnie
Fot. OSP Mieroszów/facebook
Strażacy zawodowi, jak i ochotnicy, interweniują w różnego rodzaju sytuacjach. Czasem są to wydarzenia bardzo poważne, jak wypadki samochodowe, czy pożary, a czasem drobne, jak choćby ściągnięcie kota z drzewa.

Wczoraj około godziny 15:40 OSP Mieroszów dostała zgłoszenie do wypadku drogowego, który miał miejsce na ul. Kwiatowej. Na miejscu strażacy zastali auto, które uderzyło w drzewo. Pojazdem tym jechała kobieta z dwójką dzieci. Na szczęście obrażenia, jakich doznali uczestnicy zdarzenia nie były poważne, ale wymagały interwencji pogotowia ratunkowego, które zabrało całą trójkę do szpitala. Na miejscu pracował zastęp z Mieroszowa, jeden z JRG 1 Wałbrzych, pogotowie ratunkowe i policja.

Tuż po tym zdarzeniu mieroszowscy druhowie zostali zadysponowani na ul. Żeromskiego, gdzie miało miejsce dość duże zadymienie mieszkania i klatki schodowej. Jak się okazało, lokator jednego z mieszkań zostawił na piecu garnek i to spowodowało zadymienie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Tymczasem w niedzielę przy ul. 1-go Maja w Boguszowie-Gorcach w godzinach popołudniowych, strażaków wezwała właścicielka młodego kotka, który przestraszony przez psa, wdrapał się na drzewo i nie poradził sobie z zejściem w dół. Przy pomocy drabiny strażacy ściągnęli przestraszonego zwierzaka z wysokości i oddali właścicielce. Tego samego dnia, wieczorem zastęp OSP Boguszów został zadysponowany na ul. Kolejową, gdzie doszło do zadymienia w mieszkaniu. Powodem okazała się nieszczelność przewodu kominowego oraz niewłaściwe użytkowanie pieca przez jednego z lokatorów. Na miejsce przyjechał także zastęp JRG-1 Wałbrzych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group