Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3402
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Inwazja Pokoleń– Kreatywnie Zakręceni” – Warsztaty integracyjne

Sobota, 6 września 2014, 11:59
Aktualizacja: Środa, 22 października 2014, 8:54
Autor: opr. Ina
Wałbrzych: „Inwazja Pokoleń– Kreatywnie Zakręceni” – Warsztaty integracyjne
Fot. użyczone
Przez 7 dni grupa 50 osób w miejscowości Pobierowo realizowała zadanie projektu „Inwazja Pokoleń– Kreatywnie Zakręceni”, który jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Wyjazd odbył się w dniach 14-21 sierpnia. Wzięło w nim udział 25 dzieci - z Rodzinnych Domów Dziecka „ Jedynka”, „Dwójka”, z Domu Dziecka na Gaju, 2 dzieci z biednych rodzin oraz 25 osób dorosłych. W owym czasie realizowano warsztaty prowadzone przez profesjonalistów: muzyczne - nauka gry na bębnach - prowadzone przez Tomasza Wizińskiego (perkusjonalistę posiadającego ponad 12-letnie doświadczenie, współtwórcę Orkiestry Bębniarskiej „Tupot”), taneczne - nauka podstawowych technik tańca współczesnego: kontakt, improwizacja - prowadzone przez Magdalenę Radłowską (choreografa i tancerkę, absolwentkę Uniwersytetu Middlesex w Londynie - wydział choreografii, Wydziału Tańca Współczesnego w London Contemporary Dance School „The Place”) oraz fotograficzne - prowadzone przez Kazimierza Masiuka (znanego Wałbrzyskiego fotografika i dokumentalistę). Ponadto odbyły się także warsztaty kreatywności - prowadzone przez koordynatora projektu Wandę Radłowską.

Celem wyjazdu była integracja międzypokoleniowa. Efektem końcowym warsztatów był wspólny spektakl muzyczno- taneczny.

- Wolontariusze Stowarzyszenia potrafili stworzyć rodzinną atmosferę - każde dziecko miało swoją babcię, dziadka. Stworzyły się przyjaźnie, które będą trwały nawet po projekcie. Dla mnie jako koordynatora wyjazd był niezwykły, nabyłam nowe doświadczenia, bardzo dużo się nauczyłam od uczestników, a zwłaszcza od dzieci. Warsztaty kreatywności pokazały mi, jak dzieci wykluczone społecznie dają sobie radę z przeciwnościami i - mimo ogromnego negatywnego bagażu doświadczeń - potrafią być cudownymi dziećmi otwartymi na nowe doznania. Wyjazd nauczył nas też szacunku, tolerancji i miłości „mimo wszystko” – podkreśla Wanda Radłowska, prezes zarządu Stowarzyszenia „Radość Życia”.

FOTO: KAZIMIERZ MASIUK

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group