Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3054
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Inwentaryzacja – drzwi do przetargów

Środa, 14 listopada 2012, 13:16
Aktualizacja: 22:56
Autor: red
Wałbrzych: Inwentaryzacja – drzwi do przetargów
Fot. PAW
Spółka Aqua–Zdrój jest gotowa do rozpoczęcia przetargów na nowych wykonawców inwestycji. Umożliwia to zakończenie szczegółowej inwentaryzacji. W obiekcie trwają także prace zabezpieczające centrum przed zimą.

Inwentaryzacja Aqua-Zdroju była przeprowadzona w trzech obszarach: rzeczowym, finansowym i organizacyjnym. Dokument ze szczegółowymi wynikami spółce Aqua-Zdrój przekazała we wtorek niezależna firma odpowiedzialna za przeprowadzenie inwentaryzacji. Sprawdzone zostały wykonane dotychczas prace budowlane, a także skompletowane i zweryfikowane wszystkie dokumenty, które spółce przekazał były wykonawca.

- Wyniki inwentaryzacji, które przekazaliśmy spółce są podstawą do tego, aby rozpocząć przygotowywanie dokumentacji przetargowej - tłumaczy Sławomir Kowalczyk, prezes Miastoprojekt Wrocław.

W wyniku przeprowadzonych przetargów wyłonieni zostaną nowi wykonawcy, którzy będą odpowiadali za ukończenie wałbrzyskiej inwestycji.

- Zakładamy, że w przyszłym tygodniu ogłosimy przetarg na wybór inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował całość prac. W związku z tym, że budowa obiektu jest finansowana ze środków publicznych, musimy postępować zgodnie z procedurami prawa zamówień publicznych - mówi Artur Wylandowski, specjalista do spraw komunikacji społecznej Spółki Celowej Aqua-Zdrój.

Na budowie trwają także zlecone przez spółkę prace zabezpieczające obiekt przed zimą. Podłączony został prąd we wszystkich budynkach, a w najbliższych dniach uruchomiona zostanie wentylacja, kotłownia i centralne ogrzewanie.

- Oprócz inwentaryzacji i zabezpieczenia obiektu cały czas realizujemy inne zadania. Są to m.in. prace nad strategią marketingową i elementami, które krok po kroku przygotowują obiekt do otwarcia – tłumaczy Artur Wylandowski.

Chodzi o tzw. pre-opening, czyli przygotowanie do uruchomienia centrum "Aqua-Zdrój" także jako sporej firmy, zatrudniającej około 100 osób. Obejmuje ono m.in. przetestowanie urządzeń znajdujących się we wszystkich obiektach, przeprowadzenie rekrutacji pracowników i ich szkolenia, opracowanie planów pracy i procedur funkcjonowania firmy oraz przygotowanie działań marketingowych poprzedzających otwarcie centrum.

Uruchomienie Centrum Turystyczno-Sportowego "Aqua-Zdrój" planowane jest wiosną przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group