• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 4:30
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 2328
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Irena Raszka, autorka książki „Baje, bajki – rymowanki”, czytała dzieciom

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 18 grudnia 2018, 6:34
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Irena Raszka to wieloletni pracownik Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. W swoim wolnym czasie wałbrzyszanka realizuje jednak dodatkową pasję. Pisze wiersze i bajki dla dzieci. Kilka dni temu odwiedziła wałbrzyską filię Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej. Tam swoje „Baje, bajki – rymowanki” przedstawiła uczniom klas I i II Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 5 w Wałbrzychu.

Irena Raszka wie, że może liczyć na wsparcie wielu osób. To właśnie dzięki nim realizuje swoją pasję. Wałbrzyszanka w tym roku skorzystała m.in. ze stypendium Prezydenta Miasta Wałbrzycha i dzięki zebranym funduszom udało jej się wydać własnym nakładem 500 egzemplarzy bajek dla dzieci. „Baje, bajki – rymowanki” mieszkanka naszego miasta prezentuje podczas spotkań z najmłodszymi. Są tam 23 dłuższe lub krótsze utwory. Na wybranych stronach dzieci mogą zilustrować przeczytane wiersze.

Najmłodsi podczas ostatniego spotkania w bibliotece byli pod wrażeniem i pozytywnie reagowali na każdą przeczytaną bajeczkę, czy też wiersz. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, a każda klasa egzemplarz książki wraz z dedykacją.

Tych, którzy nie wiedzą, informujemy, że wałbrzyszanka blisko 4 lata temu zupełnie przypadkiem wpadła na pomysł, aby napisać swój pierwszy wiersz. Nie był to jednak utwór pisany na kartce, a wersja smsowa. Irena Raszka wiadomość tekstową wysyłała telefonicznie do swoich znajomych. Otrzymała dużo pochlebnych recenzji od odbiorców i tak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Do tej pory napisała ponad 2 tysiące wierszy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group