Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3690
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: IV Festiwal Wizualny

Piątek, 3 czerwca 2016, 16:00
Aktualizacja: Sobota, 4 czerwca 2016, 9:13
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: IV Festiwal Wizualny
Fot. Robert Bajek
Projekcją filmu "Nie opuszczaj mnie", wystawą prac plastycznych i fotograficznych, oraz recitalem Mai Nowickiej rozpoczął się wczoraj IV Festiwal Wizualny "Kraj(obraz) wokół nas".

Oficjalne otwarcie Festiwalu odbyło się wczoraj w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, natomiast dzisiaj w ramach Festiwalu zorganizowano szereg wykładów, warsztatów, projekcji i wystaw na terenie Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu. Zgodnie z tematyką obecnej edycji Festiwalu głównym motywem prac, wykładów, prezentacji i warsztatów był szeroko pojęty krajobraz naturalny.

- Po raz kolejny spotykamy się na Festiwalu Wizualnym. Festiwalu, który został przygotowany przez uczniów i dla uczniów. Ma służyć poznawaniu i kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości. W tym roku Festiwal jest formą dość szeroką. Udało nam się zorganizować konkurs otwarty dla osób z obszaru Aglomeracji Wałbrzyskiej. Na konkurs napłynęło 26 prac osób, które interesują się tematyką fotograficzną. Dodatkowo mamy bardzo szeroką ofertę warsztatową i ofertę związaną z pokazem prac pozakonkursowych. To wszystko trwa dwa dni. Sądzę, że uda się uzyskać efekt w postaci możliwość poznania tego wszystkiego, co dotyczy podstawowych zasad jeżeli chodzi o fotografię, formę dźwięku, montażu krótkich form filmowych. Będzie to bardzo ciekawe zjawisko, które da szanse uczniom na lepsze wykorzystanie możliwości technicznych, które każdy z nas w chwili obecnej posiada - powiedział Waldemar Sęczyk - Dyrektor ZS 3.

Działania w ramach Festiwalu podzielono na dwa bloki. Blok I obejmował projekcje filmowe: "Sugar man", "Nakarmimy świat" i "Więcej niż miód", oraz warsztaty fotograficzne i wykłady dotyczące montażu filmowego a także społecznych wątków w grach komputerowych. Blok II zawierał projekcje filmowe: "Odgłosy robaków - zapiski mumii" i "Mikrokosmos". Wyemitowany został też blok reklam społecznych. W ramach tego bloku odbyły się również warsztaty fotograficzne i trzy wykłady: "Jak śnią u Disneya? Konwencja oniryczna w amerykańskiej animacji", "Świat przedstawiony, czyli co oczy widzą?", oraz wykład "Krajobraz w fantastyce naukowej. Świat przyszłości".

Dodatkowo w ramach Festiwalu zorganizowano wernisaż prac fotograficznych, plastycznych i graficznych a także konkurs fotograficzny i filmowy. W konkursie fotograficznym I miejsce zajął Maciej Rymarz, miejsce II Olga Błaszkiewicz a miejsce III ex aequo Zuzanna Czernicka i Maciej Grobelny. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Kacper Tokar. W konkursie filmowym nagrodę główną zdobył Marcin Sosialuk. Festiwal honorowym patronatem objął Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha. Organizatorem Festiwalu był Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu we współpracy z Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group