Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3711
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: IV Ogólnopolski Turniej Tenisa na Wózkach

Środa, 6 września 2017, 13:56
Autor: PAW
Szczawno-Zdrój: IV Ogólnopolski Turniej Tenisa na Wózkach
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
W dniach 2 – 3 września w Szczawnie – Zdroju odbył się IV Ogólnopolski Turniej Tenisa na Wózkach.

Z uwagi na złą pogodę zawody przeniesiono z kortów tenisowych do Hali Sportowej przy ul. Słonecznej. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał starosta wałbrzyski Jacek Cichura z burmistrzem Szczawna – Zdroju Markiem Fedorukiem. W zawodach wzięło udział 13 zawodników z całego kraju, a mecze rozgrywano systemem pucharowym. W finałowym meczu zmierzyli się zawodnik KS Sulechów Paweł Miętrkiewicz i Krzysztof Kowalewski reprezentujący KS Warta Poznań. W dwóch setach stosunkiem 6-3 i 6-2 zwyciężył Paweł Miętrkiewicz z KS Sulechów.

Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary, wręczono również podziękowania osobom wspierającym na co dzień niepełnosprawnych sportowców. Statuetki otrzymali: Jacek Cichura – starosta wałbrzyski, Stanisław Janor – członek zarządu powiatu wałbrzyskiego, Marek Fedoruk – burmistrz Szczawna – Zdroju oraz Piotr Zimnicki – prezes Zarządu Powiatowego PSL w Wałbrzychu. Specjalne podziękowania dla Urzędu Marszałkowskiego odebrała Celina Witkowska – dyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych UMWD.
- Dziękuję za to wyróżnienie i pragnę podkreślić, że wszystkim uczestnikom należą się brawa i gratulacje za udział w tych zawodach. Tenis na wózkach jest trudnym i wymagającym sportem. Podziwiam Państwa zapał i cieszę się, że mogłem włączyć się w organizację tego Turnieju – powiedział starosta Jacek Cichura.

Organizatorem Turnieju było Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych "Aktywni", a współorganizatorami Powiat Wałbrzyski, Urząd Miejski w Szczawnie – Zdroju oraz Urząd Miejski w Wałbrzychu. W organizacji pomogli również sponsorzy: WZK „Victoria” S.A oraz sklep sportowy Decathlon w Szczawnie – Zdroju.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group