Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3714
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: IV Targi Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuszycy

Środa, 28 marca 2012, 15:31
Aktualizacja: 15:32
Autor: red
REGION, Głuszyca: IV Targi Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuszycy
Fot. użyczone
I znowu w praktyce spełniło się mądre ludowe porzekadło: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą". O czym mowa? Oczywiście o Targach Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy, gdzie wiele szkół ponadgimnazjalnych przedstawiało swoją ofertę edukacyjną, zachęcając w ten sposób gimnazjalistów do nauki w ich placówce.

Targi odbywają się cyklicznie, a w tym roku odbyła się już ich IV edycja. Z roku na rok chętnych do zareklamowania swoich szkół jest coraz więcej.

Tym razem przybyło do Głuszycy aż 16 szkół z powiatu wałbrzyskiego, świdnickiego i kłodzkiego, a wśród nich: ZS z Głuszycy, ZS nr 1 z Wałbrzycha, ZS nr 2 z Wałbrzycha, III LO z Wałbrzycha, ZS nr 4 z Wałbrzycha, ZS nr 5 z Wałbrzycha, ZS nr 7 z Wałbrzycha, Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk" z Wałbrzycha, ZS nr 10 z Wałbrzycha, Zespół Szkół Ceramicznych ze Szczawna Zdroju, Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa im. Palucha z Wałbrzycha, Zespół Szkół Ogólnokształcących z Nowej Rudy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Nowej Rudy, Zespół Szkół Agrotechnicznych z Bożkowa, Zespół Szkół Rolniczych z Mokrzeszowa, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych ze Świdnicy.

Dodatkowo swoją ofertę przedstawiła również Firma ATAS z Wrocławia, specjalizująca się w organizacji wyjazdów na kursy językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizacją imprezy zajęli się głuszyccy gimnazjaliści przy wsparciu nauczycieli oraz dyrekcji. Czterdziestoosobowa grupa młodzieży czuwała nad sprawną organizacją targów. Obecna na imprezie była burmistrz Głuszycy Alicja Ogorzelec wraz z sekretarzem gminy Mirosławem Bartolikiem.

I tak oto, w jednym miejscu i o jednej porze, gimnazjaliści z Głuszycy, Jedliny Zdrój oraz Walimia mogli uzyskać wszystkie istotne informacje, niezbędne do tego, aby już niedługo dokonać trafnego wyboru szkoły średniej. Targi to wyśmienita okazja do tego, aby każda ze szkół mogła się pokazać z jak najlepszej strony i pozyskać jak największą liczbę przyszłych uczniów. Targi spełniły swoje zadanie, organizatorzy spisali się wzorowo, a szkoły średnie i ich przyszli uczniowie mogli się poznać i nawiązać nowe znajomości.
- Organizacja była na bardzo wysokim poziomie, ale przede wszystkim urzekła nas niezwykła gościnność uczniów, nauczycieli i dyrekcji Gimnazjum w Głuszycy. Jesteśmy tu kolejny rok i na pewno nie ostatni - zapewnili uczestnicy targów.

Należy też wspomnieć, że kreatywność szkół średnich w promowaniu swoich placówek była niezwykła. Salon fryzjersko-kosmetyczny, plac budowy, kuchnia restauracji, szczęśliwa podkowa, pokazy multimedialne, jak również konkursy, w których uczniowie wygrywali MP4, to tylko niektóre z pomysłów szkół ponadgimnazjalnych na zareklamowanie siebie i swojej oferty.
- Zawsze jesteśmy otwarci, chętni do współpracy i z entuzjazmem realizujemy projekty, które przynoszą korzyść naszym uczniom. Taka impreza, jak dzisiejsze targi, to na pewno doskonała nauka pomysłowości, samorządności i odpowiedzialności dla naszych gimnazjalistów. A to dla nas pedagogów jest przecież najważniejsze - podsumowała uroczystość dyrektor Gimnazjum w Głuszycy Ewa Dorosz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group