Czytających: 5030

Wałbrzych: IX Biegowy Turniej Rycerski

Wtorek, 17 kwietnia 2012, 16:25
Aktualizacja: 16:25
Zakończyła się jedna z trudniejszych imprez biegowych tegorocznego cyklu „Grand Prix IDOL 2012”.

Dwudniowy „IX Biegowy Turniej Rycerski” rozpoczął się w sobotę biegiem „Tarasy i Schody Zamku Książ”. Pomimo zamieszania na starcie z brakiem kluczy do zamku, udało się z lekkim opóźnieniem wystartować do biegu. 4-kilometrowa trasa przebiegała po Książańskim Parku Krajobrazowym i zamkowych tarasach, a na koniec biegacze musieli wbiec na 5 piętro Zamku Książ, gdzie w kuchni Hochbergów usytuowana była meta. Pierwszy dzień zakończyli zwycięstwem Piotr Holly wśród mężczyzn i Halina Szczęsna-Radzikowska w kategorii kobiet.

Drugi dzień zawodów był dużo cięższy. 10-kilometrowa trasa terenowa wytyczona w okolicach ruin starego zamku dała się we znaki większości biegaczy. Załamanie pogody dołożyło emocji. Padający przez całą noc i w dzień startu deszcz bardzo rozmiękczył podłoże i trasa była bardzo śliska. Niestety, nie wszyscy poradzili sobie z błotem i sprawdzali na własnej skórze twardość podłoża. W tym biegu wśród mężczyzn zwyciężył Robert Kubiak, a na nieco krótszej trasie wśród kobiet bezkonkurencyjna była Halina Szczęsna-Radzikowska. Zakończenie „IX Biegowego Turnieju Rycerskiego” odbyło się na dziedzińcu starego zamku. Niestety, pogoda nadal nie była łaskawa. Ogólnie w imprezie wzięło udział 70 zawodników i zawodniczek. Wśród mężczyzn po zaciętej walce zwyciężył Robert Kubiak z Jedliny Zdroju 6 sekund przed Piotrem Hollym z Wałbrzycha. Trzecie miejsce zajął Patryk Łazarski również wałbrzyszanin. Wśród pań bezkonkurencyjna była Halina Szczęsna-Radzikowska ze Świdnicy. Drugie miejsce na podium zajęła Katarzyna Chomiak z Jedliny Zdroju, a trzecie wałbrzyszanka Anna Pernej.

Imprezę pomogli zorganizować i wsparli finansowo: Przedsiębiorstwo Zamek Książ, firmy Camela i McDonalds, Marcco, Stanisław Stereżyło, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 oraz OSiR Wałbrzych.